Američka glumica Gabrielle Union izazvala je pravu pomutnju kontroverznom tvrdnjom u svojim memoarima.

Galerija


Naime, glumica je opisala neugodno iskustvo tijekom boravka u Dubrovniku 2019. godine. Napisala je kako je posjetila klub prepun rasističkih i nacističkih obilježja te da nikad u životu nije doživjela toliku količinu mržnje i prijetnje nasiljem.

Vezani članci PR Zadržavanje pažnje potrošača najveći je izazov svakog branda Uznemiravanje djeteta, ilustracija Silovatelju malodobne pokćerke sud smanjio kaznu jer je bio u Domovinskom ratu

U potragu za "Nazi klubom" dali su se i Dubrovčani i došli do zaključka da takav klub ne postoji niti je ikada postojao. Stotine turista u četvrtak na Stradunu, a među Dubrovčanima jednako toliko upitnika. Svi se pitaju postoji li doista u gradu nacistički i rasistički klub? Slavnoj glumici baš i ne vjeruju.

"Velika je vjerojatnoća da bi ona sebe još uzvisila kao glumicu, ja ni ne znam koja je ona, jer njoj raste rejting ako kaže da ju je netko napao. To treba uzet s rezervom...", rekla je Katarina reporteru Dnevnika Nove TV Ivanu Čorkalu.

"Rekla pa porekla"

"Ona rekla pa porekla, ne trebate se brinuti da će narušiti niti turizam ni naš grad, naš grad je ono što je oduvijek bio i ostat će takav, mi živimo tu i mi dajemo tu ljepotu i naša djeca koja tu odgajamo, a stranac dođe i pođe...", dodaje.

Na tvrdnje Gabrielle Union reagirao je i dubrovački gradonačelnik HDZ-ov Mato Franković. Ispričao se, uz veliku dozu sumnje u istinitost događaja.

"Prije svega, želio sam se ispričati gospođi na neugodnom iskustvu koje je možebitno doživjela u gradu Dubrovniku. Zašto kažem možebitno? Takav klub ne postoji u Dubrovniku", tvrdi Franković.

"Dubrovčani su građani koji poštuju druge i drugačije, nikad nikoga nisu sudili prema vjeroispovijesti, boji kože ili slično", dodaje.

Napisano ostaje trajno

Izgovoreno se brzo zaboravi, ali napisano u memoarima ostaje trajno. Šteta je napravljena. "Dubrovnik je oduvijek predstavnik slobode i demokracije, svakako da takve izjave nanose štetu, ali kao što sam rekla, ipak je veliki broj svjetskih zvijezda koje prenose jako lijepu sliku i iskustva o Dubrovniku", navodi Ana Hrnić, direktorica Turističke zajednice Grada Dubrovnika.

Nije ovo prvi put da svjetske zvijezde pričaju o rasizmu u Dubrovniku. Prije četiri godine Jamie Fox se na instagramu požalio na rasističke ispade, a nekoliko dana nakon toga za Novu TV i sve porekao.

"To je bio nesporazum, želim da ljudi znaju, boravak ovdje je zbilja sjajan. To je bio nesporazum, ja nisam čuo ništa, mi smo se zabavljali. Ljudi se zabavljaju. Ovaj grad je nevjerojatan", kazao je Fox 28. veljače 2017. godine. Takav će i ostati.

Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.

Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr
 

Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI novu Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju