Eksplozija mu je izbila oba oka i zgnječila nos. Snimke ranjenog tinejdžera sa zavojima na glavi obišla je svijet i pomogla da i ostali shvate što se zapravo događa u BiH. Njegovo lice bilo je na naslovnici časopisa Newsweek i za strance, Sead je bio ikona užasa u Srebrenici. Sead Bekrić sad ima 32 godine i živi u Floridi.
Kaže da se jako iznenadio kad je čuo da u uhvatili Ratka Mladića. 'Bio sam uvjeren da nikad neće izaći pred Međunarodni sud. Isto me jako iznenadilo u kakvom je stanju bio te da iza sebe nije imao potporu kakvu su svi mislili da ima', kazao je Bekrić koji se još nije riješio trauma iz rata. Smatra kako svjetska javnost mora osuditi odgovorne za ratna stradanja, no isto tako sumnja da će žrtve Mladićevih napada ikad imati 'završetak'.
Tog kobnog dana 1993. godine Sead se igrao s prijateljima u školskom dvorištu kad su začuli eksploziju. Potrčao je prema ozlijeđenom prijatelju i samo je osjetio kako mu je 'lijevo oko izletjelo iz glave'. Desno oko mu je također bilo zgnječeno, kao i nos. Nekoliko dana je proveo u prljavoj bolnici s ostalim ranjenicima gdje su mu vadili šrapnele iz lica bez antibiotika i anestezije. No onda mu se osmjehnula sreća u obliku Amerikanke Claire Halasz koju je dirnula dječakova priča.
Preko humanitarne organizacije AmeriCares dovela ga je svojoj kući u Kaliforniju gdje je operiran desetak puta. Liječnici su mu uspjeli rekonstruirati lice, ali mu nisu uspjeli vratiti vid. Bez obzira na sve, Bekrić je sretan što je imao pristup tako naprednoj medicini i općenito misli da je imao sreće u životu.
U Americi je naučio engleski i Brailleovo pismo, završio je fakultet međunarodnih odnosa, a bavi se i prodajom proizvoda za ljude s oštećenim vidom. Trenutno živi sa zaručnicom s kojom ima dva sina. Nekoliko je puta bio u Bosni i rado se prisjeća djetinjstva prije rata, a od 2003. godine majka mu se doselila u SAD te oboje sudjeluju u organizacijama za pomoć BiH.
'Volim SAD i sviđa mi se ovdje. Tu Srbi, Hrvati i Muslimani žive zajdno i nitko se ne bori', kazao je Bekrić.