Kup UEFA: U finalu Sevilla i Espanyol

U finalu nogometnog Kupa UEFA 16. svibnja u Glagowu igrat će dvije španjolske momčadi Sevilla i Espanyol.

Branitelj naslova Sevilla je u uzvratnom polufinalnom dvoboju na svom stadionu svladala Osasunu sa 2-0 (1-0) i tako nadoknadila zaostatak od 0-1 iz prve utakmice u Pamploni.

Pogotke za prolazak u finale postigli su Luis Fabiano (37) i Renato (53).

Espanyol je i u uzvratnom dvoboju svladao njemačkog predstavnika Werder, nakon 3-0 u Barceloni u uzvratu je bilo 2-1 (0-1) za španjolskog predstavnika.

Werder je poveo preko Huga Almeide u već 4. minuti, te tako pobudio nadu da može nadoknaditi veliki zaostatak, ali u 19. minuti isključen je Miroslav Klose, te je Espanyol iskoristio brojčanu prednost i pogocima Ferrana Corominasa Cora (50) i Jesusa Marije Lacruza (60) potvrdio prolazak u finale.

Hrvatski reprezentativac Jurica Vranješ ostao je svih 90 minuta na klupi Werdera.

Ukoliko Sevilla pobijedi u Glasgowu postat će tek druga momčad u povijesti koja je uspjela obraniti naslov pobjednika Kupa UEFA. Dosada je to uspjelo samo Realu iz Madrida 1985. i 1986. godine.