Nogometaši Rangersa izborili su plasman u finale Kupa UEFA nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca u Firenzi pobijedili Fiorentinu 4:2. Utakmica je nakon 120 minuta završila bez pogodaka, baš kao što je završio u prvi susret odigran u Glasgowu.

U lutriji izvođenja kaznenih udaraca više znanja i sreće imali su Škoti premda je njihov najbolji igrač i kapetan Ferguson promašio prvi udarac. Međutim, kod Viola su bili neuspješni Liverani i Vieri, pa je Rangers slavio 4:2 i tako izborio finale protiv Zenita koje će se održati 14. svibnja u Manchesteru na stadionu Manchester Citya.

Vezani članci Anxhela Peristeri Sve je očarala na prvu, a sad je još jednom pokazala zašto je u finalu: Pogledajte nastup zgodne Albanke u seksi kostimu! Slika nije dostupna Kup UEFA: U četvrtfinalu još Sporting i Rangers

Fiorentina je bila bolja tijekom svih 120 minuta no nije uspjela realizirati niti jednu priliku. Viole su uputile 29 udaraca prema vratima Alexander, od kojih su četiri išla u okvir, no nije bilo promjene rezultata. Rangers se čvrsto držao rasporeda, a u pojedinim trenucima branio se sa svih deset igrača u polju. Koliko su gosti razmišljali o napadu govori i podatak da je Rangers prvi udarac prema vratima Fiorentine uputio tek u 74. minuti. U završnici utakmice menadžer škotske momčadi Walter Smith je u igru ubacio i drugog napadača i u zadnjim minutama gosti su imali odličnu priliku no udarac Whittakera je zaustavio Frey.

Produžetak nije donio veće promjene u igri. Fiorentina je i dalje stvarala pritisak i prijetila iz poluprilika, dok se Rangers odlično branio. Gosti su povremeno kontrama pokušali iznenaditi no u prvom produžetku sve je prolazilo bez veće opasnosti za talijanska vrata. Početkom drugog produžetka Rangers je ostao s igračem više nakon što je napadač Cousin u 108. minuti dobio drugi žuti karton. Nervozni Cousin je glavom gurnuo Liverania i belgijski sudac mu je pokazao drugi žuti. Prvog je dobio u 73. minuti nakon što je u skoku laktom udario jednog igrača Fiorentine. Škoti su i s igračem manje odlično stajali na terenu, a čak su u 117. minuti mogli postići pogodak, no nakon ubačaja iz kuta Frey je dobro reagirao u gužvi. "Ljubičati" su i u produžetku imali nekoliko situacija u kojima su mogli ozbiljnije ugroziti škotska vrata no Vieri, Mutu i Semioli nisu najbolje reagirali.

Firenza, Stadion Artemio Franchi - 46.000 gledatelja; Sudac: Frank De Bleeckere (Belgija)

Žuti kartoni: Weir, Thompson, Cousin, Ujfalusi,

Crveni karton: Cousin (108)

Jedanaesterci: Ferguson - Frey brani, 1:0 Kuzmanović, 1:1 Whittaker, 2:1 Montolivo, 2:2 Papac, Liverani - Alexander brani, 3:2 Hemdani, Vieri - preko gola, 4:2 Novo

Fiorentina: Frey - Jorgensen, Ujfalusi, Gamberini, Gobbi - Donadel (od 42. Kuzmanović), Liverani, Montolivo - Santana (od 94. Semioli), Pazzini (od 79. Vieri), Mutu

Rangers: Alexander - Broadfoot, Cuellar, Weir, Papac - Whittaker, Ferguson, Hemdani, Davis (od 81. Novo), Thomson - Darcheville (od 65. Cousin)