Oprez! Na više prijelaza željezničke pruge ne radi zaštitna signalizacija!
Piše P. A.,
27. ožujka 2025. @ 17:45
Željeznički prijelaz, ilustracijaFoto: Ante Cizmic/Cropix
Policija upozorava da je došlo do kvara na sustavima zaštite pružnih prijelaza na željezničkoj pruzi.
Podijelite
Policijska uprava vukovarsko-srijemska zaprimila je nekoliko dojava da je u četvrtak oko 15 sati došlo do kvara na sustavima zaštite pružnih prijelaza na željezničkoj pruzi između Ivankova i Đeletovaca.
Na više pružnih prijelaza na toj dionici polubranici su podignuti, a svjetlosna i zvučna signalizacija ne rade. Svi vlakovi koji prolaze tim putem dužni su stati prije prijelaza i zvučnim signalom najaviti svoj dolazak.
Kako bi se osigurala sigurnost u prometu, na pojedine prijelaze upućeni su i policijski službenici. Iz policije apeliraju na sve vozače da budu posebno oprezni.
"Smanjite brzinu kretanja vozila prilikom nailaska na pružni prijelaz, zaustavite se prije prijelaza i prijeđite tek kad ste se uvjerili da ne nailazi vlak", poručuju iz PU vukovarsko-srijemske.
Vozačima se savjetuje da prate situaciju i poštuju upute nadležnih službi dok se kvar ne otkloni.