Kako je izgledao njegov poslovni i privatni život kojeg mu je osam godina uvjetovala optužnica u slučaju Agrokor za Dnevnik Nove TV otvorio se jedan od bivših menadžera Mislav Galić.
OPASNA SITUACIJA
Užas na istoku Hrvatske: Majka uključila dva uređaja istovremeno, djeca završila u bolnici!
Roditelji upozoravaju
Tragedija u obiteljskoj kući: 13-godišnjakinja preminula zbog opasnog trenda
Sukob velikih sila
Vučić tvrdi da će uskoro izbiti novi rat: "Reći će da sam drama queen, ali predvidio sam i ovo u Ukrajini"
Osjećaji su mu sada, nakon što je objavljeno da više nije optužen u ovom slučaju, podijeljeni.
"S jedne strane radost i zadovoljstvo, svi oni koji su se u životu susreli s takvim istragama, s takvim potencijalnim optužnicama, znaju kakav je to teret. Teret je pao s leđa. S druge strane pitam se pitam je li to sve skupa trebalo tako biti. Uletjeli su mi u kuću u 6 ujutro, prije osam godina, kao da sam najveći kriminalac, i nakon osam godina nikome ništa", kazao je Galić.
Opisao je kako mu je život funkcionirao posljednjih osam godina.
"Netko se snađe bolje, netko lošije, znam neke priče koje su stvarno tužne u tom smislu. Moj život je išao u nekom prilično normalnom smjeru, poslovni život je isto tako bio ispunjen, ja i dandanas radim na ozbiljnim pozicijama, u poslu koji me ispunjava u potpunosti. Ali moramo biti svjesni da su uvjetovali moj život, profesionalni i privatni", kaže Galić i dodaje da ima osjećaj da se netko igra tuđim životima.
"Nitko, pa ni ŽDO, ni bilo tko drugi, nema se pravo tako igrati sa tuđim životima", poručuje bivši menadžer u Agrokoru.
Kaže da se u poslovnom životu pod teretom optužnice teško funkcionira.
"Ljudi kažu nevin si dok se ne dokaže suprotno, da, ali ja sam dobio otkaz u jednoj firmi zbog reputacijskog rizika. Vrlo slično, indirektno je bilo i u drugoj firmi", iskren je Galić.
Smatra da su njegovi potencijali rada i zapošljavanja svedeni na minimum.
"Mogu govoriti o 20 do 30 posto potencijala kojeg sam mogao ostvariti u najboljim godinama svoje karijere", kaže.
Za sad ne razmišlja o tužbi za nadoknadu štete.
"Na prvu bih rekao da neću ići u tužbu, možda ću prespavati pa misliti drugačije. Osjećam zadovoljstvo, radost i želim zaboraviti one tužne trenutke", rekao je Galić, ali ipak ostavlja mogućnost da proradi ratio.
"Zasad su još samo emocije, treba proći neko vrijeme, odmaknuti se od svega", zaključio je Galić.