Juventus opet podbacio, Napoli preuzeo vodstvo

Marek Hamšik i Ezequiel Lavezzi 'presudili' su Juventusu u 7. kolu talijanskog nacionalnog prvenstva i time Napoli doveli na prvo mjesto Serije A.

Juventus je poveo u 61. minuti pogotkom Amaurija, no loša karma 'Stare dame' na Napolijevom San Paolo stadionu, gdje Juve nije pobijedio punih 8 godina, se ipak nastavila.

Već u 64. minuti izjednačio je Slovak Marek Hamšik, a konačan rezultat postavio je u 80. minuti Ezequiel Lavezzi.

Tom je pobjedom Napoli s 14 bodova zasjeo na prvo mjesto Serie A, s bodom prednosti pred Fiorentinom koja je jučer svladala Regginu 3:0. Lazio, Udinese i Inter također imaju po 13 bodova, ali i utakmicu manje od Fiorentine i Napolija.

Juventus, koji ima 9 bodova, nije pobijedio već 5 utakmica zaredom.