Prosvjed se pretvorio u prosvjednu šetnju zbog policije koja bi čim bi prosvjednici stali policija bi došla pa su hodali dalje, javlja Barbara Štrbac iz Banja Luke.

Galerija Aleksandra Ninić Vranješ iz inicijative Pravda za Davida (Foto: Dnevnik.hr) +0 Barbara Štrbac s mjesta prosvjeda u Banja Luci (Foto: Dnevnik.hr)

Organizatorica prosvjeda i članica Inicijative Pravda za Davida Aleksandra Ninić Vranješ zadovoljna je kako je prosvjed prošao bez incidenata iako su prosvjednici primorani u šetnju. Ističe da još od 26.3. jedino što traže jesu istina i pravda i da neće odustati do posljednjeg daha.

Vezani članci Barbara Štrbac Moldavci se boje da je eskalacija nasilja samo pitanje vremena: Događaji u proteklih nekoliko dana podijelili i odmetnutu regiju Barbara Štrbac Hoće li se rat u Ukrajini preliti na Moldaviju? Proruska regija izdala uzbunu za terorizam, podigla razinu sigurnosti...

Pozdravila je revolt građana koji nisu dio Inicijative i broj ljudi koji je bio osjetno veći od broja na zadnjem prosvjedu. „Ljudi su gledali, vidjeli što se dešavalo jučer i naprosto su izašli da daju podršku i da na neki svoj način kažu – dosta je“ kaže Ninić Vranješ.

Objasnila je da Davor Dragičević zna da njegovog sina ništa ne može vratiti u život. „Ali ovo što on radi, radi za moju djecu, svu djecu Banjaluke i svu djecu svijeta. Naše društvo je trulo, naše društvo je bolesno, ljudi su se uspavali i naučili živjeti sa time što je loše i on želi osvjestiti ljude“ rekla je Ninić Vranješ.

Davor Dragičević najavio je prosvjed za četvrtak u 18h.

Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.

Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr
 

Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI novu Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju