Liga prvaka: Poznato 14 sudionika osmine finala

Uoči utakmica posljednjeg, 6. kola nogometne Lige prvaka u skupinama E, F, G i H poznato je 14 od 16 sudionika osmine finala. Za preostala dva mjesta danas će se boriti Rangersi i Lyon, te Fenerbahče i PSV iz Eindhovena.

U osminu finala nogometne Lige prvaka do sada su se plasirali Schalke, Manchester United, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Inter, Roma, Milan, Barcelona, Sevilla, Real Madrid, Porto, Celtic i Olympiakos.

PORTO - BEŠIKTAŠ 2:0

Nogometaši Porta osvojili su prvo mjesto u skupini A Lige prvaka zahvaljujući 2:0 (1:0) pobjedi protiv Bešiktaša na svom Dragau.

Pogotke su postigli Lucho Gonzalez (44) i Ricardo Quaresma (62).

MARSEILLE - LIVERPOOL 0:4

Plasman u osminu finala izborili su i nogometaši Liverpoola nakon što su u izravnom dvoboju za drugo mjesto us kupini A kao gosti na Velodromeu svladali Marseille sa 4:0 (2:0).

Pogotke su postigli su Steven Gerrard (4), Fernando Torres (11), Dirk Kuyt (48) i Ryan Babel (90).

TABLICA:

Porto 6 3 2 1 8 7 11

Liverpool 6 3 1 2 18 5 10

Marseille 6 2 1 3 6 9 7

Bešiktaš 6 2 0 4 4 15 6

CHELSEA - VALENCIA 0:0

U skupini B na Stamford Bridgeu Chelsea i Valencia igrali su 0:0.Ovim remijem Chelsea je osvojio prvo, a Valencia posljednje mjesto u skupini.

SCHALKE 04 - ROSENBORG 3:1

U drugom dvoboju skupine B nogometaši njemačkog Schalkea u odlučujućem su dvoboju za drugo mjesto sigurno na svom stadionu svladali norveški Rosenborg sa 3:1(3:1).

Pogotke za Schalke postigli su Gerald Asamoah (12), Marcio Rafinha (19) i Kevin Kuranyi (36), dok je jedini strijelac za Rosenborg bio Yssouf Kone (23).

REAL MADRID - LAZIO 3:1

Nogometaši madridskog Reala osvojili su prvo mjesto u skupini C Lige prvaka nakon što su u posljednjem kolu na svom Santiago Bernabeuu svladali Lazio sa 3:1 (3:0).

Strijelci za Real bili su Julio Baptista (13), Raul (15) i Robinho (36), a poraz Lazia ublažio je Goran Pandev (80).

OLYMPIAKOS - WERDER 3:0

U drugom dvoboju skupine C Olympiakos je na svom stadionu Karaiskaki sa 3:0 (1:0) pobijedio njemački Werder i time je grčki klub prvi put nakon 9 godina ušao u osminu finala Lige prvaka.

Pogotke za Olympiakos postigli su Ieroklis Stoltidis (12, 74) i Darko Kovačević (70).

Hrvatski reprezentativac Jurica Vranješ igrao je za Werder do 58. minute.