Ujedno je najavila i da u veljači kreće njezina kampanja za mjesto hrvatske premijerke
Pročitajte i ovo
'Škare za promjene'
I Vesna Škare-Ožbolt je predsjednički kandidat
Zbog kandidature za predsjednicu RH
I Škare Ožbolt u utrci za Pantovčak
Najavio pravnu borbu
Nekad uspješni poduzetnik, danas deložiran iz stana: "Sve su mi oduzeli. Dug je najedanput narastao"
Nakon napada
Ne može se zaustaviti širenje radijacije: Teško oštećena nuklearka Černobil
Sretni listić
Izvučen je Eurojackpot! Evo gdje ide milijunski dobitak
Osvrnula se i na rad svoje stranke, Demokratskog centra, rekavši da neće dopustiti da DC bude unutar neke veće stranke jer je prvenstveno usmjeren na reforme.
'Ja sam po prirodi reformator te je takva i stranka koju zastupam. Moj politički smisao nije ambicija već rezultat', naglasila je Škare-Ožbolt.
Otvoreno je razgovarala o vremenu kada je bila savjetnica predsjednika Tuđmana za odnose s javnošću.
'Predsjednik me pitao želim li biti savjetnica za odnose s javnošću, a ja sam mu odgovorila da to nikad nisam bila, na što je rekao da ni on do sada nije bio predsjednik', prisjetila se predsjednica DC-a.
Dodala je kako se Tuđmanu svidjela iz razloga što je uvijek govorila ono što je mislila, a rekla je kako joj je tadašnja plaća bila jako visoka, od 17 do 20 tisuća kuna.
Na pitanje što je tadašnji predsjednik mislio o premijeru Sanaderu, Škare-Ožbolt nije željela komentirati.
'Ne bih htjela iznositi što je Tuđman govorio o njemu. Sanader je prije bio simpatičniji u komunikaciji s ljudima', rekla je.
Razgovorom je spomenuta i zamjerka brojnih birača što je ušla u Sanaderovu vladu na mjesto ministrice pravosuđa.
'Prihvatila sam Sanaderov poziv jer nitko drugi nije htio to mjesto, ali to sam učinila da pomognem DC-u u njegovom razvoju. Međutim, premijer nije želio razvitak DC-a već je htio da mu budem poslušnik', rekla je Škare-Ožbolt.
Zaključila je kako se smatra poštenom političarkom kojoj cilj nije bogatstvo već transparentan rad, a na kraju emisije odsvirala je nekoliko tonova na klaviru i pozvala sve birače da glasaju za njenu stranku.