Iz Louvrea ukraden nakit neprocjenjive vrijednosti - 6Foto: AFP
Lopovi su iz muzeju Louvre pobjegli s nakitom ogromne vrijednosti.
Podijelite
Lopovi koji su izveli smjelu pljačku u muzeju Louvre u Parizu pobjegli su s nakitom čija se vrijednost procjenjuje na 88 milijuna eura, rekla je u utorak pariška tužiteljica Laure Beccuau.
"Važno je imati na umu da je ovo financijska šteta, koja nije ništa u usporedbi s povijesnom štetomuzrokovanom ovom krađom", rekla je tužiteljica radiju RTL.
U onome što su neki političari opisali kao nacionalno poniženje, četiri osobe u nedjelju su provalile u Louvre, popevši se na kat dizalicom, gdje su razbili prozor. Uzeli su predmete iz galerije za kraljevski nakit i pobjegli na motociklima.
Među osam komada ukradenog nakita nalazila se tijara i naušnice kraljice Marije Amalije i kraljice Hortenzije iz ranog 19. stoljeća. Dijadema carice Eugenije pronađena je pred muzejem, navodno ispuštena tijekom bijega.
Iz Louvrea ukraden nakit neprocjenjive vrijednosti - 4Foto:
AFP
Riječ je o prvoj pljački u Louvreu od 1998. kada je ukradena slika Camillea Corota nakon čega više nikada nije viđena.
Nedjeljna pljačka je ponovo otvorila raspravu o, kako kažu kritičari, lošem osiguranju u francuskim muzejima, koji su daleko manje osigurani od banaka i sve su češća meta lopova.
Pljačka LouvreaFoto:
Afp
Francuska policija nastavlja s potjerom za skupinom lopova i na slučaju radi oko 60 istražitelja. Dužnosnici kažu da se čini da su lopovi veoma iskusni i da je možda riječ o "stranim" državljanima.