Ferrari starta iz prvog reda

Njemački vozač Michael Schumacher ostvario je najbrže vrijeme na kvalifikacijama za jubilarnu 100. Veliku nagradu Francuske, dok je drugi bio njegov momčadski kolega Brazilac Felipe Massa. Utrka se vozi u nedjelju.

U posljednjim trenucima kvalifikacija Massa je prestigao svjetskog prvaka Španjolca Fernanda Alonsa u Renaultu i plasirao se u prvi red.

Po temperaturi koja je dostizala i više od 36 stupnjeva u zraku i 54 stupnjeva Celzijusa na stazi sedmerostruki svjetski prvak osvojio je 68. najbolje startno vrijeme u karijeri, a ukoliko osvoji Magny Cours postat će jedini vozač koji je pobijedio u jednoj utrci osam puta.

Najzanimljiviji preokret dogodio se Kanađaninu Jacques Villeneuveu koji je jutros na slobodnom treningu bio najbrži, a na kvalifikacijama je završio tek na 18. mjestu.

Alonso vodi u ukupnom poretku vozača sa 88 bodova, a prvi sljedbenik je upravo Ferrarijev vozač broj 1 sa 69.