Italija: Dva gola Budana za pobjedu Parme

Hrvatski nogometni reprezentativac Igor Budan postigao je oba pogotka za Parmu koja je u 29. kolu talijanskog prvenstva na domaćem terenu svladala Palermo sa 2:1, te osvojila važna tri boda u borbi za ostanak.

Budan je doveo svoju momčad u vodstvu u 52. minuti, izjednačio je Cavani u 68., da bi Budan u 90. minuti iz 11-erca donio sva tri boda svojoj momčadi. Budan je nakon tog pogotka zamijenjen u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Pročitajte i ovo Matteo Salvini (Foto: AFP) PROMJENA EUROPE Europski desničari održali skup u Milanu pred izbore: "Ovo je povijesni trenutak" Slika nije dostupna Igor Budan drugi strijelac Serie A

Od ostalih hrvatskih igrača u Serie A Dario Knežević odigrao je svih 90 minuta za Livorno koji je protiv Reggine remizirao 1:1, dok je Ivan Jurić odradio svih 90 minuta za Genou koja je također remizirala 1:1, ali protiv vodećeg Intera.

Dario Šimić odgledao je novi domaći poraz Milana, 1:2 od Sampdorije, s klupe za pričuve.

U gradkom derbiju Lazio je svladao Romu sa 3:2.

REZULTATI 29. KOLA:

Genoa - Inter 1-1 (Borriello 85 / Suazo 11)

Milan - Sampdoria 1-2 (Paloschi 71 / Maggio 12, Delvecchio 25)

Cagliari - Atalanta 1-0 (Acquafresca 18-11m)

Empoli - Juventus 0-0

Parma - Palermo 2-1 (BUDAN 52, 90-11m / Cavani 68)

Livorno - Reggina 1-1 (Bogdani 61 / Brienza 33)

Napoli - Fiorentina 2-0 (Lavezzi 23, 31)

Catania - Siena 0-0

Torino - Udinese 0-1 (Pepe 25)

Lazio - Roma 3-2 (Pandev 44, Rocchi 58-11m, Behrami 90 / Taddei 30, Perrotta 62)