U Hrvatsku ovih dana više turista ulazi nego izlazi!
Piše Marin Dragičević,
18. kolovoza 2012. @ 20:13
komentari
Slika nije dostupna
Turistički djelatnici imaju razloga za zadovoljstvo. Kako je bilo i najavljivano, vrhunac ovogodišnje sezone trajat će duže.
Podijelite
Jasno je to vidljivo iz današnjeg stanja u prometu. Iako je uobičajeno da se u drugom dijelu kolovoza bilježi veći broj odlazaka nego dolazaka, današnji rezultati daju razlog za optimizam.
Kilometarske su kolone tijekom dana bile na graničnim prijelazima i naplatnim kućicama autocesta. 'Znatno je pojačan promet na većini graničnih prijelaza', rekla je Irena Belamarić iz HAK-a. Gužve su i u trajektnim pristaništima na Jadranu.
Gužve su počele još jučer. U Hrvatsku je ušlo 267.329 putnika, a izašlo njih 241.439, Već jučerašnji dan je rezultirao sa sedam posto više dolazaka. Znači da se sezona produžava s obzirom na lijepo vrijeme.
Promet je usporen i otežan. 'Imali smo par prometnih nesreća koje su znatno usporile promet. Posebno u dijelu od Zadra 1 u smjeru Svetog Roka', rekla je Belamarić.
Zbog manjeg lančanog sudara kolona pred naplatom Lučko u jednom je trenutku bila duža od 14 kilometara. Bez obzira na manje probleme, zadovoljstvo nitko ne krije. Turisti i dalje stižu na Jadran. Plaže će biti pune još najmanje sljedeći tjedan.