Zdravka Mamića i druge se tereti da su tako oštetili Dinamo za više od 144 milijuna kuna. S ovim slučajem bave se i istražitelji u Bosni i Hercegovini, ali i u Švicarskoj.
Pročitajte i ovo
u velečasnog dugi prsti
Bivši ravnatelj Sikstinske kapele pronevjerio novac, ukrao pozamašnu cifru
Nastavlja se
Svjedok na suđenju Mamićima: "Odluke o kupnji i prodaji igrača donosio je Zdravko"
Komplicirana istraga, nekoliko puta proširivana, trebalo je dokazati je li poslovanje off shore kompanija i u kojem dijelu nezakonita. Koristila se i međunarodna pravna pomoć, a optuženima je blokirana imovina.
Istraga je trajala šest mjeseci, produžena za godinu dana pa potom za dodatna dva mjeseca. Krajnji rok za podizanje optužnice je 19. srpnja. Optuženici sad čekaju da im se dostavi optužnica, a potom slijedi odgovor. Optužno vijeće saziva sjednicu. Može je prihvatiti odbaciti ili vratiti na ponovnu doradu.
Postupak seli u Osijek. Vrhovni sud prihvatio je zahtjev Glavnog državnog odvjetnika za prenošenje mjesne nadležnosti sa Županijskog suda u Zagrebu na Županijski sud u Osijeku.
Kao glavni razlog navedeno je da iz javno dostupnih podataka jasno vidljiva povezanost nekih osumnjičenika sa pojedinim sucima Županijskog suda u Zagrebu, ali i činjenice da su neki od sudaca aktivni u raznim disciplinskim tijelima Hrvatskog nogometnog Saveza.
Zanimljivo ovo je jedan od zadnjih poteza predsjednika suda Branka Hervatina kojemu istječe mandat za nekoliko dana. Ivan Turudić koji je nedavno odustao od kandidature za tu funkciju upravo zbog toga što ga dovode u vezu sa Zdravkom Mamićem kaže da je odluka o preseljenju postupka nepotrebna i nezakonita.