NBA: Rocketsi stigli do 20. uzastopne pobjede

Houston Rocketsi su jučer porazili Atlanta Hawkse 83-75 te tako postali treća NBA ekipa koja je ostvarila rekordnu 20. uzastopnu pobjedu.

Druge ekipe koje su uspjele ostvariti najmanje 20 uzastopnih pobjeda bili su Los Angeles Lakersi (1971-72), koji su tada ostvarili čak 33 uzastopne pobjede i Milwaukee Bucks (1970-71), koji su imali također 20 uzastopnih pobjeda. Obje te ekipe su tada i osvojile NBA prvenstvo.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Celebrity svita u Staples Centru Bieber podlegao Rihanninim čarima na All-Star utakmici! Slika nije dostupna EKSKLUZIVNI VIDEO: Prve snimke filma o Draženu i Divcu!

Rocketsi su se branili veći dio utakmice u srijedu i na poluvremenu su pred Hawksima imali samo koš prednosti.

Međutim, Tracy McGrady je ušao u igru u drugoj polovici utakmice zabivši 21 od ukupno 28 koševa. Rocketsi su imali vodstvo 71-70 pet minuta prije kraja, a onda su zabili 10 koševa za pobjedu.

Shane Battier je dodao 15 koševa, a Chuck Hayes osam uz 12 skokova za Rocketse.

Joe Johnson je predvodio Atlantu s 28 koševa a Josh Smith je zabio 16 pogodaka i dodao nevjerojatnih 22 skokova.

New Orleans Hornetsi su uspjeli preuzeti vodstvo u Jugozapadnoj diviziji pobijedivši uvjerljivo 100-75 San Antonio Spurs.