Slika nije dostupna
Slika nije dostupna

Košarkaši Maccabija iz Tel Aviva i Olympiakosa iz skupine F, te CSKA iz Moskve i Barcelone iz skupine G plasirali su se u četvrtfinale ovosezonske Eurolige.


Maccabi je u posljednjem, 6. kolu skupine F na svom terenu svladao Žalgiris sa 80-66, te tako osvojio prvo mjesto u skupini, dok je Olympiakos u izravnom dvoboju za drugo mjesto nadvisio madridski Real sa 72-63. U dvoboju Maccabi - Žalgiris nastupila su i trojica hrvatskih igrača, Nikola Vujčić je za Maccabi za 20 minuta ubacio 12 koševa (šut za dva 5-9, slobodna bacanja 2-4) uz 6 skokova i 4 asistencije, dok su za Žalgiris igrali Marko Popović koji je za 23 minute postigao 11 poena (šut za dva 3-6, trica 1-6, slobodna bacanja 2-2) uz 4 skoka i 2 asistencije, te Damir Markota koji je za 21 minutu ubacio 4 koša (šut za dva 2-6, trica 0-1) uz 2 skoka.

Vezani članci Slika nije dostupna Euroliga: Jug CO - Ethnikos 12-8 Slika nije dostupna Pobjeda Mladosti protiv Olimpiakosa vodi u četvrtfinale Eurolige

CSKA je osigurao prvo mjesto i uoči posljednjeg kola u skupini G, a za drugo mjesto se upravo pobjedom protiv Moskovljana od 64-62 izborila Barcelona za koju je Mario Kasun igrao devet minuta i ubacio jedan pogodak (slobodna bacanja 1-2) uz 1 skok.

Pobjedom Barcelone dvoboj Unicaje i Lottomatice, te 79-58 pobjeda Unicaje izgubila je na značaju. Davor Kus je za pobjednike igrao samo osam minuta i uputio po jedan neuspješan šut za dva i za tri, dok je Roko-Leni Ukić za Lottomaticu igrao 29 minuta i postigao 11 koševa (šut za dva 3-9, trica 1-4, slobodna bacanja 2-2) uz po 4 skoka i asistencije.

REZULTATI

SKUPINA F:
Maccabi TA - Žalgiris 80-66
Olympiakos - Real M. 72-63
TABLICA:
1. Maccabi TA 6 4 2 516 496 +20 10
2. Olympiakos 6 4 2 443 436 + 7 10
3. Real M. 6 3 3 489 493 - 4 9
4. Žalgiris 6 1 5 457 480 -23 7
SKUPINA G:
Unicaja - Lottomatica 79-58
Barcelona - CSKA M. 64-62
TABLICA
1. CSKA M. 6 4 2 448 386 +62 10
2. Barcelona 6 3 3 393 383 +10 9
3. Unicaja 6 3 3 412 418 - 6 9
4. Lottomatica 6 2 4 383 449 -66 8

Parovi četvrtfinala

Montepaschi - Fenerbahce Ulker

Maccabi TA - Barcelona

Tau Ceramica - Partizan

CSKA M. - Olympiakos

Četvrtfinala se igraju na dvije pobjede, prve utakmice su na rasporedu 1. travnja, druge 3. travnja, a eventualne treće 10. travnja. Pobjednici će se plasirati na završni turnir, 'Final Four' koji će se igrati u Madridu od 2. do 4. svibnja.