Gradonačelnik Makarske, Marko Ožić Bebek, na aktualnom je satu sjednice Gradskog vijeća Makarske izrekao nešto što je zapanjilo sve prisutne.
Podijelite
Na pitanje postoji li ikakva šansa da se ove godine 3.000 makarskih umirovljenika razveseli s 200 kuna božićnice po uzoru na neke gradove i općine koje su to već učinile, Ožić Bebek rekao je kako 'grad najugroženijim građanima stalno pomaže pa će im za Božić dati onoliko koliko je ostalo od socijalne pomoći'. 'Kod nas vrlo malo njih umre od gladi, nisam još nijednog vidio', dodao je te šokirao prisutne, piše Makarska kronika.
Obrazložio je da 'ako grad dodijeli 600.000 kuna božićnice da će 400.000 kuna otići onima koji nisu ugroženi, niti im je bilo potrebno dati božićnice jer nam njihova primanje govore da im ne trebamo dati novac'.