Kad netko puši u autu uz otvoren prozor, zrak je dvostruko zagađeniji nego u zadimljenu baru, tvrdi jedan istraživač u studiji objavljenoj u časopisu New Zealand Medical Journal.
Istraživači sa sveučilišta u Otagu tvrde da je pušenje u autu posebno opasno za djecu čija se pluća još razvijaju.
U studiji se kaže da su neke savezne države u Americi već zakonski zabranile pušenje u vozilima i da o tome razmišljaju i Novi Južni Wales, Australija i Ontario.
Istraživač Richard Edwards kaže da je u ispitivanju automobila u
kojima je suvozač popušio jednu cigaretu pokazalo izuzetno visoku razinu zagađenosti zraka.
"Rezultati pokazuju da pušači ne bi smjeli pušiti u autu jer tako štite suvozače nepušače, osobito djecu", kaže znanstvenik.
-
12 točaka
Proširena istraga protiv BBB-ovaca: Sumnjiči ih se za novo kazneno djelo, kazne bi mogle biti ogromne
-
napad Hamasa 7. listopada
UZNEMIRUJUĆI SADRŽAJ Snimke zlostavljanja i sakaćenja: "Silovao ju je, a onda joj pucao u glavu i ejakulirao. Odrezali su joj grudi i bacali ih okolo"
-
NOVI AKTER U PREGOVORIMA
Novi obrat? Na pomolu dogovor Vlade i svinjogojaca: "Postoji mogućnost da već sutra napuste punktove"