Prijateljska utakmica: Njemačka - Bjelorusija 2-2

Skorašnji suparnik Hrvatske u skupini B na EURU u Austriji i Švicarskoj, nogometna reprezentacija Njemačke u pripremnoj je prijateljskoj utakmici u Kaiserslauternu protiv Bjelorusije odigrala 2-2 (2-0).

Njemačka je povela 2-0 nakon samo 20 minuta igre preko Klosea (10) i autogolom Koritka (20), ali u drugom poluvremenu su gosti uspjeli izjednačiti pogocima Buljge (61, 88). Prije no što su Bjelorusi uspjeli postići dva pogotka njemački izbornik Joachim Loew je iz igre izvukao kapetana Michaela Ballacka i strijelca Miroslava Klosea.

Pred 47.000 gledatelja dvoboj je sudio Slovenac Darko Čeferin koji je u subotu u Rijeci sudio utakmicu Hrvatska - Moldavija.

NJEMAČKA: Lehmann - Lahm, Mertesacker, Metzelder, Hitzlsperger - Odonkor (Fritz, 79), Ballack (Jones, 46), Frings (Trochowski, 67), Schweinsteiger (Marin, 46) - Klose (Neuville, 54), Podolski (Helmes, 54)

BJELORUSIJA: Hamutovski - Koritko, Filipenko, Lencevič, Omeljančuk - Kulči - A. Hleb, Romaščenko (Sitko, 46) - Putilo (Pavlov, 73) - V. Hleb (Rodijonov, 54), Buljga (Kornilenko, 90)