Pobjede Real Madrida i Barcelone, Valencia otpala

Dva kola prije kraja prvenstva Real Madrid i Barcelona i dalje su bodovno izjednačeni na vrhu Primere. Obje momčadi bile su uspješne u susretima 36. kola, "Kraljevski klub" je pobijedio Deportivo 3:1, dok je Barca slavila protiv Getafea 1:0.

Strijelci za "Kraljevski klub" bili su Sergio Ramos (29), Raul (58) i Van Nistelrooy (75), dok je pogodak za Deportivo postigao Capdevila (55). Barcelona je protiv Getafea slavila pogotkom Ronaldinha u drugoj minuti. Brazilac je u 40. minuti dobio crveni karton, no Katalonci su ipak uspjeli sačuvati prednost.

Treći kandidat za naslov prvaka Valencia na svom je travnjaku poražen od Villarreala 2:3 i tako se oprostio od titule. Pogotke za goste postigli su Forlan (35, 87) i Tomasson (78), dok je strijelac za Valenciu bio Villa (21-11m, 90).