NBA: Bryant slobodnim udarcima svladao Utah

Iako je gotovo sve vrijeme do utakmice proveo u krevetu zbog upale grla i bolova u leđima, Kobe Bryant je sa 35 koševa predvodio Los Angeles Lakerse do 102-94 pobjede na gostovanju kod Utah Jazza.

Zbog zdravstvenih tegoba Bryant nije imao dobru šutersku večer, iz igre je gađao 7-21, ali je to nadoknadio slobodnim bacanjima pogodivši 21 od 24 pokušaja. Ilustracije radi, čitava momčad Utaha je izvela 26 slobodnih bacanja pogodivši 18. U sastavu Utaha u kojem nije bilo prvog razigravača Derona Williamsa najefikasniji je bio Derek Fisher sa 23 poena, dok je Gordan Giriček za 25 minuta ubacio 12 koševa (šut iz igre 5-9, slobodna bacanja 2-2) uz 2 skoka i 1 asistenciju.

Dallas Mavericksi lakoćom su se obračunali s Atlanta Hawksima koje su svladali sa 110-87 upisavši tako 20. uzastopnu pobjedu na svom parketu. Za vodeću momčad lige Dirk Nowitzki je ubacio 27 poena, a za Hawkse Joe Johnson 29.

Niti druga momčad skupine Southwest San Antonio Spursi nisu imali problema na putu ka novoj pobjedi, 107-91 uspjehu protiv Toronto Raptorsa. U utakmici u kojoj je bilo i 30 razlike, Spurse su predvodili Tony Parker (27) i Tim Duncan (24, 16 skokova), a Raptorse europski centri Andrea Bargnani (17) i Radoslav Nesterovič (16).

New York Knicksi su na krilima Stephona Marburyja u završnici stigli do 99-93 pobjede protiv aktualnog prvaka Miami Heata. Marbury je 18 od svojih 25 koševa postigao u posljednjoj četvrtini, dok je najefikasniji u sastavu Knicksa bio Eddy Curry (28, 11 skokova). Heat je predvodio Jason Kapono (24), a Shaquille O'Neal (20) je u ovoj utakmici premašio brojku od 25.000 koševa u karijeri, te postao sedmi igrač u povijesti NBA lige sa 25.000 poena i 10.000 skokova. I u ovoj utakmici viđen je neuobičajeni nesrazmjer u broju izvedenih slobodnih bacanja - Knicksi su ih izveli 39, a Heat 8.