Kup Uefa: Bayern - Zenit 1:1, Rangers - Fiorentina 0:0

U prvom susretu polufinala nogometnog Kupa Uefa Bayern i Zenit su u Munchenu odigrali bez pobjednika 1:1, a Rangers i Fiorentina su u Glasgowu odigrali bez pogodaka.

Bayern - Zenit 1:1

Domaćin je došao u vodstvo u 18. minuti nakon što je Malfejev obranio jedanaesterac Francku Riberyu, no Francuz je odbijenu loptu ipak je ugurao u mrežu. Rusi su izjednačili u 60. minuti autogolom Lucia.

Bayern i Zenit su prikazali odličan nogomet u kojem su obje momčadi imale čak 36 udaraca prema vratima, Bayern daleko više 24, a Zenit 12. Domaćin je imao nekoliko sjajnih prilika, no u završnici utakmice i Rusi su opasno prijetili iz brzi kontri.

U gostujućim redovima svih 90 minuta je odlično odradio hrvatski nogometaš Ivica Križanac.

Munchen. Stadion Allianz Arena - 66.000 gledatelja; Sudac: Lubos Michel (Slovačka)

Strijelac: 1:0 Ribery (18), 1:1 Lucio (60-autogol)

Žuti kartoni: Ricksen (17), Faizulin (28), Sirl (75), Aršavin (79)

Bayern: Kahn (od 67. Rensing) - Lahm (od 80. Kroos), Demichelis, Lucio, Jansen - Ribery, van Bommel, Ze Roberto, Schweinsteiger (od 66. Lell) - Klose, Podolski

Zenit: St Petersburg: Malafeev - Ricksen, Širokov, Križanac, Sirl - Denisov, Timoščuk, Fajzulin, Zirianov - Aršavin, Pogrebnjak.

Rangers - Fiorentina 0:0

Bila je to utakmica bez mnogo pravih prilika, a pobjedi su bili bliži gosti. Rangers je nastupio bez petorice standardnih prvotimaca (Ferguson, Thomson, Adam, McGregor, McCulloch) što se osjetilo u igri Škota. Najbolje prilike u prvom dijeli imali su Adrian Mutu i Martin Jorgensen.

U drugom poluvremenu Rangers je došao do daha i zabilježio je nekoliko udaraca prema talijanskim vratima, no Nacho Novo i Thomas Buffel su bili neprecizni.

Glasgow. Stadion Ibrox: 50.000 gledatelja; Sudac: Kyros Vassaras (Grč)

Žuti kartoni: Santana (22), Gamberini (78), Gobbi (83)

Rangers: Alexander - Broadfoot, Weir, Cuellar, Papac - Whittaker, Hemdani, Dailly, Davis, Nacho Novo (od 59. Buffel) - Darcheville (od 60. Cousin)

Fiorentina: Frey - Jorgensen, Ujfalusi, Gamberini, Gobbi - Kuzmanović, Liverani, Montolivo - Santana, Pazzini (od 81. Vieri), Mutu