Slika nije dostupna
Slika nije dostupna

Postajemo sve deblji, veći i jači.


U posljednjih 60 godina prosječna Hrvatica viša je za 5 centimetara i teža 7 kilograma. Prosječni Hrvat danas je visok oko 178 centimetara i težak 82 kilograma.

>>Oni se liječe vlastitom krvlju!

Vezani članci Provjereno o smrtonosnim zamkama - 2 Smrtonosne zamke i dalje se postavljaju u šumama: ''Jedino možeš moliti Boga da ti ne otkine glavu'' Provjereno: Banovina nakon potresa - 4 Slučaj Banovina: Dali smo puste milijune, a nije izgrađena nijedna kuća. Slijedi i nova katastrofa

A u posljednjih 20 godina bilježi se i porast tjelesne težine novorođenčeta. Danas oni pri rođenju imaju negdje pola kilograma više i duži su za otprilike 1,3 centimetra. U Pakracu je 2010. godine rođeno najteže novorođenče u Hrvatskoj. Težilo je čak 6260 grama! Naša ekipa posjetila je i Elviru Mulavdić u susjednoj BiH koja je prije 2 tjedna rodila sina teškog 6 i pol kilograma i dugog 66 centimetara.

>>Položile su vozački,ali dozvole im ne daju!

Od 2005. do 2007. provedeno je antropometrijsko istraživanje Tekstilno-tehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, tadašnjeg dekana Darka Ujevića. Istraživanje je pokazalo i da su stanovnici kontinentalnog dijela Hrvatske sličniji Nijemcima, a Dalmatinci Talijanima.

>>Oni su najbolji breakdanceri u Hrvatskoj

Pa tako najviši muškarci u Hrvatskoj su Splićani, Ličanke imaju najveće grudi, Ličani su najteži, a Koprivničanke imaju najšire bokove.

Koliko su se konfekcijske mjere promijenile, znaju i u našoj obućarskoj i tekstilnoj industriji. Naša ekipa posjetila je trgovinu s obućom i odjećom za XL osobe. Ondje izrađuju odijela konfekcijskog broja 73, a za muškarce je uobičajeni broj od 50 do 53.

>>Kako riješiti problem ilegalnih imigranata?

'Cipele držimo od veličine 47 do 50, a tenisice imamo i u veličini 54.Hlače imamo najveći broj 76, a majice do 8XL-a'', rekao nam je vlasnik trgovine Veljko Petrović.

Kako smo se pretvorili u XXL naciju, pogledajte večeras u Provjerenom u 22:00!

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite PROVJERENO putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.

 

Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI novu Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju