Turistička zajednica grada Dugo Selo dodijelila je nagrade vlasnicima najljepše uređenih balkona i okućnica, u sklopu projekta kojim se želi potaknuti građane da svoj okoliš učine ljepšim.
VREMENSKA PROGNOZA
Pogledajte kakvo nas vrijeme očekuje i gdje stižu pljuskovi
Poznati novi detalji
Potraga proširena na tri županije, nije isključeno ni susjedstvo: "Žalosno je što se kod nas događa"
Pripreme za katastrofu
Supertajfun Bavi približava se otočju: Očekuju se udari vjetra do 333 km/h
Najljepše uređen balkon ove godine ima, po izboru dugoselske TZ, Karla Banić, a drugonagrađeni je balkon Ivana Lenardića. Prvu nagradu u kategoriji okućnica, gdje je bilo i više prijavljenih, osvojio je vrt Mile Franjića, dok je drugu nagradu dobio Nenad Panian, a treću Lana Vranjić, piše Dugoselska kronika.
U svemu ne bi bilo ništa sporno da dobitnik nagrade za drugi najljepši vrt nije sam gradonačelnik Dugog Sela Nenad Panian. On je inače i predsjednik Turističkog vijeća dugoselske TZ pa sve ukazuje na to da je u sukobu interesa. Kao drugonagrađeni osvojio je robotsku kosilicu vrijednu oko 300 eura.
"Nisu mi ništa našli, moraju nešto"
Nazvali smo gradonačelnika Paniana, inače stomatologa. Odmah mu je bilo jasno zbog čega ga zovemo.
"Ispao sam budala. Kriv sam što se 40 godina bavim vrtovima i što sam mislio da bi moj trud trebao biti nagrađen bilo kako drugačije nego politički", rekao je i dodao da ga je nagovorila Karmela Vukov Colić, direktorica TZ Dugog Sela.
"Molila me da se prijavim, a ja sam rekao može samo van konkurencije. To je anoniman natječaj, ljudi ne znaju za koga glasuju, a kad su doznali tko je... Tako mi i treba, ispao sam budala i kajem se. Ispao sam bahat, sramim se samoga sebe. Neću se više prijavljivati, neću više ništa. Ovo mi je treći mandat, imam nula kaznenih prijava. Nisu mi našli ništa, moraju nešto. Pišite što hoćete", poručio je Panian i dodao da je kosilica koju je dobio "igračka" te da će ju pokloniti.
Naknadno je poslao 30-ak fotografija svoje nagrađene okućnice koje možete pogledati ispod.
"Svaki kamen i svaku ogradu sam. Bez prijatelja ili majstora. Tak mi i treba...", poručio je.
Vrt Nenada Paniana, gradonačelnika Dugog Sela - 5
Foto:
Privatna arhiva
Vrt Nenada Paniana, gradonačelnika Dugog Sela - 4
Foto:
Privatna arhiva
Vrt Nenada Paniana, gradonačelnika Dugog Sela - 3
Foto:
Privatna arhiva
Vrt Nenada Paniana, gradonačelnika Dugog Sela - 2
Foto:
Privatna arhiva
Vrt Nenada Paniana, gradonačelnika Dugog Sela - 1
Foto:
Privatna arhiva