Vaterpolo: Finale Mladost- Jug sudili talijanski suci

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti po 10. put su postali prvaci Hrvatske. U četvrtoj utakmici finala doigravanja Mladost je nakon boljeg izvođenja peteraca pobijedila Jug Croatia osiguranje 13:11 (2:2, 2:0, 2:4, 1:1, 2:1, 0:1, 4:2) i time izborila treću pobjedu u ovogodišnjem doigravanju. Mladost je na koncu slavila 3:1 u pobjedama i tako prekinula četverogodišnju dominaciju Juga.

U potpuno izjednačenoj utakmici dvije ponajbolje europske momčadi tek su nakon izvođenja peteraca razriješile pitanje pobjednika. Utakmica je bila izjednačena u svim segmentima, a niti prednost od 6:2 sredinom treće četvrtine nije bila dovoljna domaćinu da mirno privede susret kraju.

Dubrovčani predvođeni sjajnim Mihom Boškovićem i vratarom Franom Pavićem koji je sakupio ukupno 17 obrana uspjeli su sa četiri pogotka u završnih pet minuta treće četvrtine izjednačiti rezultat. U posljednjoj dionici regularnog dijela obje su momčadi postigle po jedan pogodak, a zadnji napad je imao Jug koji u zadnjih devet sekundi nije uspio izboriti pobjedu.

U dramatičnim produžecima ponovo nije bilo pobjednika, pa je konačna odluka razriješena izvođenjem peteraca. Briljirao je vratar Mladosti Josip Pavić koji je obranio udarce Jokoviću i Markovića i donio veliko slavlje "žapcima".

Pobjednički pokal, rad akademske kiparice Marine Toponje, kapetanu Mladosti Zdeslavu Vrdoljaku predao je glavni urednik Večernjeg lista, pokrovitelja prvenstva, Goran Ogurlić.

Susret je odigran na bazenu Mladosti uz Savu, a sudili su pred 3.000 gledatelja Rotunno i Salino iz Italije.

MLADOST: Pavić, Burić 1, Smith, Vrdoljak 2 (1), Iosep 2, Franković 2 (1), Antonijević 2 (1), Đogaš, Karač 2 (2), Muslim 1, Buljubašić 1, Franičević, Babić, Lončar.

JUG CO: Vićan, Hrošik, Bošković 5 (3), Pecotić, Joković, Smodlaka, Marković, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 2 (1), Drobac, Obradović 1, Car, S. Sukno 2.

PETERCI: Mladost 1 (1), Jug CO 2 (2).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 10 (4), Jug CO 10 (4).