Marseille i Nantes u polufinalu kupa

Nakon Nantesa plasman u polufinale francuskog Kupa izborio je i Olympique Marseille.

OM je na Velodromeu bez većih problema pobijedio trećeligaša Vannes 5:0. Pogotke su postigli Mamadou Niang (2), Toifilou Maoulida (32-11m, 66), Djibril Cisse (61-11m) i Mickael Pagis (90+1).

Nantes je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedio Sedan 6:5. Utakmica je nakon 90 minuta završila rezultatom 1:1, a pogotke su postigli Gregory Pujol za Sedan u 13. minuti, te Claudiu Keseru za Nantes dvije minute kasnije.

Promjene rezultata više nije bilo niti u produžetku pa je pobjednik dobiven izvođenjem kaznenih udaraca. Ključnim se pokazala šesta serija u kojoj je Marin promašio, dok je Rocha postigao pogodak i donio pobjedu Nantesu.

Danas se sastaju Montceau i Lens, te Sochaux i Paris St. Germain.