Copa America: Meksiko - Brazil 2:0, Ekvador - Čile 2:3

U susretima prvog kola skupine B Meksiko je potpuno nadigrao branitelje naslova Brazil i pobijedio 2:0, a momčad Čilea pobijedila je Ekvador 3:2.

Iako bez nekih velikih imena, Brazil kakav nismo navikli gledati, poražen je praktički već u prvom poluvremenu. U 6.  minuti Brazillac Diego postigao je pogodak, no on je poništen jer je Robinho, koji uopće nije ni igrao sloptom, bio u zaleđu.

U 24. minuti Juan Carlos Cacho loptu je ubacio u šesnaesterac  napadaču Olympiakosa Neryju Castillu i vratar Doni je bio nemoćan. Brazilci se još nisu ni oporavili od šoka, a samo 5 minuta kasnije stigao je novi. Strijelac - Ramon Morales iz slobodnog udarca.

Brazil je u drugom poluvremenu imao nekoliko prilika za pogodak, no nisu ih realizirali. Bila je to prva službena utakmica Brazila pod vodstvom izbornika Carlosa Dunge.

Meksiko: 13-Guillermo Ochoa, 5-Israel Castro (15-Jose Antonio Castro 75), 2-Johnny Magallon, 4-Rafael Marquez, 3-Fausto Pinto; 6-Gerardo Torrado, 8-Jaime Correa, 20-Fernando Arce, 11-Ramon Morales (16-Jaime Lozano 79); 21-Nery Castillo, 12-Juan Carlos Cacho (9-Omar Bravo 70)

Brazil: 1-Doni; 2-Maicon (13-Daniel Alves 79), 3-Alex Rodrigo, 4-Juan, 6-Gilberto; 5-Mineiro, 8-Gilberto Silva, 7-Elano (21-Afonso 46), 10-Diego (20-Anderson 46); 11-Robinho, 9-Vagner Love

Susret Ekvador - Čile bio je puno neizvjesniji. Ekvador je poveo čak dva puta. Prvi pogodak postigao je Antonio Valencia već u 16. minuti, no vodstvo nije trajalo dugo. Čile je izjednačio pogotkom Humberta Suaza već u 21. minuti susreta. Samo dvije minute kasnije ponovno je poveo Ekvador. Edison Mendez prošao je po lijevoj strani, nabacio u šesnaesterac, Segundo Castillo je promašio, no Christian Benitez je bio na pravom mjestu.

Puno je prilika za pogodak bilo i u drugom poluvremenu, no prva je realizirana tek u 80. minuti kada je Čile ponovno izjednačio. Strijelac prvog pogotka Suazo, upisao je novi. Sedam minuta kasnije, konačan rezultat iz slobodnog udarca postavlja Čileanac Carlos Villanueva koji je kao zamjena ušao tek u 73. minuti.

Ekvador: 12-Cristian Mora; 4-Ulises de la Cruz, 3-Ivan Hurtado, 17-Giovanny Espinoza, 15-Oscar Bagui; 14-Segundo Castillo, 20-Edwin Tenorio, 8-Edison Mendez, 16-Luis Antonio Valencia; 21-Carlos Tenorio (10-Felipe Caicedo 76), 11-Cristian Benitez

Čile: 1-Claudio Bravo: 2-Alvaro Ormeno, 13-Jorge Vargas, 15-Pablo Contreras; 18-Rodrigo Melendez (21-Carlos Villanueva 73), 17-Arturo Sanhueza, 14-Matias Fernandez (22-Juan Lorca 46), 10-Jorge Valdivia, 11-Mark Gonzalez; 9-Humberto Suazo, 8-Reinaldo Navia (5-Miguel Riffo 46)

U subotu, Čile igra s Brazilom, a Ekvador s Meksikom.