Ančić osvojio St. Peterburg

Hrvatski tenisač Mario Ančić osvojio je ATP turnir u St. Peterburgu. U finalu je pobijedio branitelja naslova Šveđanina Thomasa Johanssona sa 7-5, 7-6.

Bio je ovo tek drugi dvoboj Ančića i Johanssona, koji mu jedan od najboljih prijatelja na Touru i s kojim često trenira. Prije dvije godine Ančić je slavio u polufinalu Milana.

Ančić je ove godine igrao u pet finala (St. Peterburg,
Hertogenbosch, Auckland, Peking, Marseille), s tim da je u St.
Peterburgu i Hertogenboschu otišao do kraja.

Hrvatskom tenisaču ovo je treći osvojeni turnir u karijeri.

Pobjedom na turniru u St. Peterburgu Mario Ančić je napravio još jedan korak naprijed u utrci za plasman na Masters Cup u Šangaju (12-19. studenoga).

Utrka za Šangaj završava se sljedećeg tjedna u Parizu, gdje se održava turnir iz "masters serije".

Ančić je slobodan u prvom kolu Pariza. Ukoliko prođe drugo kolo u osmini finala bi ga vjerojatno čekao Čileanac Fernando Gonzalez, koji mu je suparnik u borbi za Masters Cup.