U Hrvatsku je stiglo 7150 doza cjepiva Johnson&Jonhson, no za sada se građani još neće njime cijepiti.


Podsjećamo, zbog pojave poremećaja zgrušavanja krvi kod šestero pacijenata u SAD-u, iz te kompanije su odlučili odgoditi daljnju isporuku za Europu. Hrvatska je rezervirala 900 tisuća doza tog cjepiva.

Na sjednici Vlade ministar Vili Beroš iznio je statistiku o prijavljenim nuspojavama kod cijepljenja AstraZenecom.

Slika nije dostupna Stiže novi kontingent: Europa dogovorila nabavu još 50 milijuna doza Pfizerovog cjepiva

Cjepivo, ilustracija Njemački zastupnik u Europarlamentu potvrdio: "Europa više neće vektorska cjepiva. Druga su očito učinkovitija"

"HZJZ je objavio informaciju za građane vezano uz poremećaj zgrušavanja krvi, u kombinaciji s trombocitopenijom kao moguće nuspojave na COVID-19. U Hrvatskoj je aplicirano više od 190.000 doza cjepiva AstraZenece i među njima nije uočen nijedan slučaj rijetke nuspojave", istaknuo je Beroš. 

Vijesti gledajte svakog dana na Novoj TV, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.

Propustili ste vijesti? Pogledajte ih besplatno na novatv.hr
 

Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI
Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi DNEVNIK.hr aplikaciju