Uoči predizbornog skupa u sklopu drugog kruga izvanrednih izbora za gradonačelnika Kutjeva Tomislav Karamarko je večeras odgovarao na novinarska pitanja, a u vezi sa slučajem županice Merzel je rekao kako je to što se događa zapravo žalosno.
Pročitajte i ovo
objavljena snimka
Je li politički brak HDZ-a i DP-a u krizi? Penavine riječi uzburkale odnose
Procurila snimka
Penava otkrio detalje sklapanja koalicije s HDZ-om: "Plenkovića nitko nije pitao, morao je pristati ako je htio biti premijer"
Kriteriji su jasni
Kardinal Puljić iz Rima poručio: "Šapuće se da bi novi papa trebao biti..."
Raste broj žrtava
VIDEO/FOTO Pakistanska vlada odobrila odmazdu: Zbog eskalacije ponovno dostupna ova zabranjena platforma
U Port Sudanu
Odjekuju eksplozije: Rat potresa donedavno miran grad
'Više puta sam isticao da se HDZ očistio od ljudi koji su bili skloni korupciji, kriminalu i sličnim kaznenim djelima. I stalno sam upozoravao da treba doći vrijeme kad će i ostale stranke morati to učiniti', rekao je Karamarko.
'Dodajući da to vrijeme dolazi, jer ovo je tek početak, ocijenio je, da je sve ono što se događalo u HDZ-u dječja igra u odnosu na ono što će se otkrivati u drugim strankama. Ovo je, čini mi se, samo vrh sante leda', rekao je Karamarko.
Na upit novinara da prokomentira današnju odluku Vlade o nastavku financiranja projekta stjecanja radnog iskustva za mlade uz plaću od 1.600 kuna, Karamarko je istaknuo da je odluka došla nakon inicijative Predsjedništva HDZ-a da bi jedinice lokalne samouprave osigurale sredstva za prijelazno razdoblje, dok ne dođu sredstva iz EU.
'Vidimo da u SDP-u nisu imuni na nepodopštine'
'Sredstva EU nismo dobili zbog šlamperaja ove vlade, kao i sve ostalo što rade. Meni je drago da reagiraju na naš poticaj kao i što su reagirali u slučaju pelješkog mosta i nekim drugim slučajevima', istaknuo je predsjednik HDZ-a.
Karamarko je kao simbol promjene politike HDZ-a večeras istaknuo stranačkog kandidata za kutjevačkog gradonačelnika Josipa Budimira koji ima 26 godina. "On je naša perspektiva i predstavlja sve ono što mi želimo. To je zapošljavanje mladih i poduzetnih te sprječavanje njihova odlaska iz Hrvatske, rekao je Kramarko .
Ponovio je ocjenu da je zahvaljujući ovoj vlasti iz Hrvatske u poslijednje dvije godine otišlo 30.000 mladih i kako tome treba treba stati na kraj.
Vjerujem u pobjedu Budimira, sretan sam da imamo tako mladog i pametnog kandidata, rekao je Karamarko dodajući da je došlo vrijeme da mladi upravljaju.
HDZ-ov kandidat za kutjevačkog gradonačelnika prvostupnik je ekonomije, a u drugom krugu se bori protiv Ivice Nikolića kandidata koalicije SDP-HSU. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook