Piše A.E./ T.K.,
17. siječnja 2013. @ 17:51
komentari
Slika nije dostupna
Slučaj podvođenja i seksualnog zlostavljanja djevojčice iz Slavonskog Broda dobiva nastavak. Podnesene su kaznene prijave protiv pet osoba.
Podijelite
Nad četiri muške osobe u dobi od 19 do 53 godine i jednoj 23-godišnjakinji provedeno je kriminalističko istraživanje zbog sumnje u kaznena djela Podvođenje i Spolni odnošaj s djetetom, izvijestila je PU brodsko-posavska.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja policija je podnijela kaznene prijave Županijskom državnom odvjetništvu u Slavonskom Brodu protiv 53-godišnjaka i 23-godišnjakinje zbog kaznenog djela Podvođenja, te kaznenog djela Spolni odnošaj s djetetom protiv 53-godišnjaka i trojice muškaraca u dobi od 19, 20 i 42 godine.
Dvije osobe, 53-godišnji muškarac i 23-godišnja djevojka privedeni su sucu istrage brodskog Županijskog suda, a večeras se očekuje i sučeva odluka o određivanju pritvora.
Kako doznajemo, riječ je o policijskom epilogu strahovite priče o kojoj smo izvještavali protekli tjedan. Slučaj podvođenja djevojčice otkrila je inspekcija Ministarstva socijalne politike i mladih obavljajući nadzor nad Centrom za socijalnu skrb u Slavonskom Brodu. Nadzor se obavljao zbog nemara i zlostavljanja djece te smrti tromjesečnog dojenčeta u jednoj obitelji, a u drugoj je obitelji otkriveno podvođenje maloljetnice.
Podsjetimo, Ministrica Milanka Opačić nakon nadzora u Centru za socijalnu skrb tražila je smjenu djelatnika koji su odgovorni zbog nereagiranja na višegodišnje nasilje nad djecom. U ovom slučaju starija je sestra podvodila mlađu, a u seksualnom zlostavljanju sudjelovao je i otac.