Samo par mjeseci nakon fatalne nesreće u kojoj je poginuo pilot britanskih Red Arrowsa (Crvenih strijela), jučer se dogodila nova tragedija u njihovoj eskadrili.
Podijelite
Poručnik Sean Cunningham poginuo je sjedeći u kokpitu svojeg zrakoplova, koji čak nije ni bio u zraku, prenosi Daily Mail. Iz zasad neutvrđenog razloga, došlo je do izbacivanja njegovog sjedala iz kokpita, dok je on sjedio u njemu.
Cunningham je izbačen preko 60 metara u zrak i pao je na tlo jer se nije otvorio padobran, koji bi mu u normalnim okolnostima trebao spasiti život. Hitna pomoć stigla je na mjesto nesreće vrlo brzo, a 35-godišnji pilot izgubio je bitku za život nedugo nakon što je helikopterom prebačen u bolnicu.
Prošle godine RAF je prizemljio čitavu flotu od 126 Hawk T-1 mlažnjaka, koje koriste Crvene strijele za svoje akrobacije. Razlog je bio kvar na sustavu za izbacivanje iz zrakoplova. 'Ako sustav za izbacivanje radi normalno, čak i ako je zrakoplov na tlu, pilot bi trebao ostati živ', rekao je za Daily Mail izvor iz RAF-a.
Za tragično poginulog Cunninghama biti dio Crvenih strijela, kako je sam priznao, bilo je ostvarenje dječačkog sna. U priloženoj video snimci iz ove godine pogledajte kako Crvene strijele izgledaju u svojem najboljem izdanju.