Plivanje: Strahija osmi, Puninski četvrti

Hrvatski plivač Marko Strahija osvojio je osmo mjesto u utrci na 200 metara leđno prvog dana Europskog prvenstva u malim bazenima u Helsinkiju.

Strahija je isplivao rezultat 1:58.08 i u finalu nije uspio ponoviti vrijeme iz jutarnjih kvalifikacija kada je s rezultatom 1:56.23 bio šesti.

Pročitajte i ovo Plivanje za doček - 1 Silvestrovo Posljednji pozdravi 2023. godini uz tradicionalno kupanje: "Htjeli smo obilježiti kraj ove godine na lijep način" Nikola Miljenić - 4 Glavni cilj Najbolji hrvatski plivač želi na Olimpijske igre: Nakon povijesnog rezultata nastavlja se borba za Pariz

Zlatnu medalju s novim europskim rekordom osvojio je Rus
Arkadij Vjačanin (1:49.98). Dosadašnji rekord bio je u vlasništvu Austrijanca Markusa Rogana koji je u prosincu prošle godine isplivao rezultat 1:50.43.

Srebrnu medalju osvojio je Nijemac Helge Meeuw (1:53.45), dok je Rumunj Razvan Florea bio treći s rezultatom 1:53.71.

Aleksej Puninski osvojio je četvrto mjesto na 50 metara slobodno.Puninski je u finalu isplivao rezultat 21.73 što je njegov novi osobni rekord, a bronca mu je izmakla za svega pet stotinki sekunde. Naš najjači adut na EP-u u Helsinkiju u jutarnjim kvalifikacijama je bio četvrti s rezultatom 21.77, dok je u polufinalu bio peti s rezultatom 21.85.

Zlatna medalja pripala je Španjolcu Eduardu Lorenteu Ginesti (21.53), drugi je bio Srbin Milorad Čavić (21.60), dok je bronca pripala Francuzu Julienu Sicotu (21.68).

Saša Imprić je na 200 mješovito osvojio sedmo mjesto s rezultatom 1:58.90, čime je popravio osobni rekord koji je isplivao u kvalifikacijama (1:59.28).

Nikola Delić, koji je na 100m prsno vodeći na ranglisti plivača u sveučilišnoj konkurenciji u SAD-u, izborio je polufinale sa 15. mjestom u kvalifikacijama (1:00.25), no u poslijepodnevnom programu nije se uspio probiti do finala. Na koncu je s rezultatom 1:01.16 još jednom osvojio 15. mjesto.

Štafeta 4x50m mješovito u sastavu Ivan Tolić, Nikola Delić, Aleksej Puninski i Mario Todorović osvojila je sedmo mjesto s rezultatom 1:36.44, što je dvije stotinke sekunde slabije vrijeme od hrvatskog rekorda (1:36.42) kojeg su isplivali u kvalifikacijama.