ATP Queen's: Čilić izgubio od Roddicka

Mladi hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u polufinale ATP teniskog turnira u londonskom Queens's Clubu i tako ponoviti rezultat karijere koji je ostvario u Gstaadu prošle godine.

Čilića je u dvoboju četvrtfinala za sat i 30 minuta pobijedio drugi nositelj Amerikanac Andy Roddick 6:4, 7:6 (5).

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna ATP ljestvica: Karlović 14.; četvorica Hrvata u Top 50 Slika nije dostupna ATP ulazna lista: Čilić napredovao za jedno mjesto

Premda je peti igrač svijeta i trostruki pobjednik Queens'sa bio veliki favorit, Čilić je dobro namučio američkog tenisača i bio korak do osvajanja drugog seta.

Čilić je u drugom setu imao 4:2 i servis, no Roddick se uspio vratiti, te u trinaestoj igru slaviti.

Razočaranje porazom Čiliću je sasvim sigurno ublažila vijest da je dobio pozivnicu za predstojeći Grand Slam turnir, Wimbledon, a pozivnicu je dobio i Francuzu Jou Wilfred Tsonga.