''Porast budi zabrinutost i nadamo se da će s padom ukupnog broja oboljelih padati i ukupan broj pacijenata s težim kliničkim slikama'', istaknuo je ravnatelj KBC-a Rijeka Alen Ružić i dodao kako je situacija stabilna što se tiče COVID bolesnika, ali i ukupnih usluga bolnice koje se bez većeg zastoja pružaju pacijentima.
''Zadnja dva dana bilježimo blagi pad hospitaliziranih pacijenata, dok je broj pacijenata na respiratoru u kontinuiranom porastu. To su teški bolesnici i zadnjih dana broj se povećava za jednog pacijenta'', istaknuo je Ružić. Pojasnio je kako to govori da imaju više bolesnika s teškim kliničkim slikama i da su im intenzivni kapaciteti pod dodatnim pritiskom.
Trenutno u riječkoj bolnici djeluju dodatni kapaciteti na Klinici za ginekologiju i porodništvo na kojem se na dva odjela zbrinjavaju COVID bolesnici s lakšim, ali i težim kliničkim slikama. Ružić je istaknuo da su u pripremi i dodatni kapaciteti. Zbog teških bolesnika u respiracijskim centrima preraspodijeljen je dio anesteziologa pa je u KBC-u Rijeka smanjen kirurški program koji nije hitan, prenosi Novi list.
Pročitajte i ovo
''Nisu mogli doći u bolje vrijeme''
Pojačanje u borbi protiv koronavirusa: 29 hrvatskih bolnica dobilo 169 respiratora nove generacije
Pročitajte i ovo
Sve više pacijenata treba respirator
U riječkom respiratornom centru spremni na sve scenarije: ''Primjećuje se trend dolaska osoba mlađih od 60 godina''
Radi se o operacijama koje se odgađaju za mjesec do dva i kod kojih odgoda ne dovodi do pogoršanja bolesti. ''Na Sušaku nam tako djeluju dvije operacijske sale manje te jedna manje u Rijeci. U ostalim salama radi se produženo radno vrijeme, velik broj anesteziologa prešao je u 24-satna dežurstva kako bi pokrili potrebe respiratornog centra, ali i da kirurški program ide u širem opsegu'', istaknuo je ravnatelj KBC-a Rijeka.