Dana se održaava jubilarni, deseti po redu Zagreb Pride. Onaj održan prošlog tjedna u Splitu, rezultirao je nemilim prizorima i reakcijama iz EU pa je za očekivati da će policija biti u najvišem stupnju pripravnosti za zagrebački Pride.
'Želimo živjeti u gradu i zemlji koja slavi različitosti i jamči jednaka ljudska prava svima. Zato smo u subotu s Vama, te pozivamo i ostale sugrađane/ke da nam se pridruže u još jednoj povijesnoj povorci ponosa!', stoji u priopćenju medijima organizatora Zagreb Pridea, koje je objavljeno na njihovim internetskim stranicama.
Organizatori ističu kako se solidariziraju s onima u Hrvatskoj, koji trpe diskriminaciju i nasilje zbog svoje seksualne orijentacije ili rodnog izražavanja. Njihova sutrašnja povorka poruka je protiv netolerancije, mržnje i isključivosti.
Dnevnik.hrjubilarnu će povorku pratiti uživo od 14h.