Tvrtka iz Velike Britanije izumila je novo oružje u ratu protiv globalnog terorizma, a to oružje koristi velike plastične boce vode kao streljivo.
Podijelite
Ti isti kanisteri vode koriste se svakodnevno po uredima diljem svijeta u aparatima za hlađenje pitke vode. Sada, postoji i top koji uredske kanistere pitke vode pretvara u ubojito i učinkovito oružje, koje ruši i zidove, prenosi Daily Mail.
u BCB Internationalu, tvrtki baziranoj u Cardiffu, tvrde kako su navedeni kanisteri vode savršeno streljivo, jer ih vojska i policija mogu pronaći u gotovo bilo kojem gradskom uredu.
Navedena tvrtka proizvela je u tu svrhu pneumatski top, koji ispaljuje vodene projektile brzinom od 300 metara u sekundi, što je dovoljno da se sruši pregradni zid. 'Naš sustav koristi komprimirani zrak te ispaljuje velike boce u metu', pojasnio je Johnatan Dell, glasnogovornik BCB Internationala.
Čitav sustav učinkovit je iz neposredne blizine, tako da su protuterorističke jedinice odmah i na mjestu događaja, bez bojazni od šrapnela i kolateralnih žrtava, jer se kanister pri udari raspadne, a voda rasprši. Pogledajte u priloženom videu kako navedeni top izgleda u akciji.