SP atletika: Perezu zlato u brzom hodanju

Ekvadorski atletičar Jefferson Perez (33) osvojio je zlatnu medalju u utrci hodača na 20 km na SP u Osaki, prešavši stazu za 1 sat 22 minute i 20 sekundi. Jefferson Perez je prvi atletičar u povijesti koji je tri puta zaredom osvojio naslov svjetskog prvaka u hodanju na 20 km.

Srebrno odličje osvojio je Španjolac Francisco Javier Fernandez (1:22:40) i to nakon što je usvojena žalba Španjolskog atletskog saveza na njegovu diskvalifikaciju.

Pročitajte i ovo Zlatna poluga I banke ulažu Zlato nikad nije bilo skuplje, a cijena će mu još porasti. I ne, to nije dobra vijest Slika nije dostupna Čudesna Antonija: Zlato i svjetski rekord nakon 3 godine kome

Fernandez je u završnici pretekao Tunižanina Hatema Ghoulu, ali je odmah nakon utrke diskvalificiran zbog nepravilnog hoda. Španjolci su se žalili, te je IAAF nakon nekoliko sati vijećanja vratio Fernandezu drugu poziciju.

Ghouli (1:22:40) je tako pripala brončana medalja, dok je Meksikanac Eder Sanchez (1:23:36) ipak ostao bez odličja kao četvrti.