Sjajna uvertira za Makedoniju

Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je 2007. godinu pobjedom. U prijateljskom susretu odigranom na riječkom stadionu Kantrida "Vatreni" su pred 8.000 gledatelja pobijedili Norvešku 2:1 (2:0).

Izbornik Bilić za ogled protiv Norvežana nije mogao računati na čak deset igrača. Devetorica (Robert i Niko Kovač, Tudor, Klasnić, Šimunić, Rapaić, Šerić, Sablić, Knežević) su otpala zbog ozljeda i bolesti dok je Ivica Olić dobio poštedu nastupa zbog obveza u HSV-u.

Međutim, to se nije osjetilo u igri i "Vatreni" su zasluženo slavili dominiravši u svi detaljima igre.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Prijateljska utakmica: Njemačka - Bjelorusija 2-2 Slika nije dostupna Slovenski nogometni savez nezadovoljan Bilićevim izjavama

Utakmica je otvorena sjajnom prilikom gostiju, no udarac Carewa u drugoj minuti prošao je pored gola. Bila je to i jedina prava norveška prilika u prvom dijelu utakmice.

Ostatak poluvremena protekao je u potpunoj dominaciji hrvatskih igrača koji su čak osam puta ozbiljnije ugrozili vratar Opdala. Norvežani jednostavno nisu nalazili rješenje
za odličnu pas igru suparnika. Hrvatske napade pokušali su zaustaviti brojnim prekršajima, no niti to im nije pomoglo i mogu biti sretni što su samo udarci Petrića (26) i Modrića (38) završili u njihovoj mreži.

Petrić je imao još dvije sjajne prilike, baš kao i Babić, a među
strijelce su se mogli upisati i Ćorluka, Leko i Kranjčar. U drugom dijelu zbog brojnih izmjena igrača pao je ritam igre, međutim hrvatska vrsta je i u nastavku imala nekoliko sjajnih prilika.

Najbolje su promašili Budan i Eduardo.

Jedinu pravu priliku u drugom dijelu utakmice Norvežani su u 86. minuti pretvorili u pogodak.

Rijeka. Stadion Kantrida - 8.000 gledatelja; Sudac: Philippe Kalt (Francuska).

STRIJELCI: 1:0 Petrić (26), 2:0 Modrić (38), 2:1 Moen (86)

ŽUTI KARTONI: Johansen (24), Ćorluka (57)

HRVATSKA: Pletikosa - Ćorluka, Šimić, Vejić (od 80- Živković), Babić -
Srna, Leko (od 80. Pranjić), Modrić, Kranjčar - Balaban (od 61.
Budan), Petrić (od 46. Eduardo). Izbornik: Slaven Bilić

NORVEŠKA: Opdal - Rambekk (od 80. Bjoerkoey), Hagen, Hangeland,