Pakleni s Balićem 'razbili' Poljsku

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Europsko prvenstvo u Norveškoj pobjedom protiv Poljske 32:27 (14:14).

HRVATSKA: Jerković, Alilović, Horvat 7, Kaleb, T.Valčić 5, Vori 2, Metličić 2, Balić 7, Čupić 1 (1), Sulić 3, Lacković 1, Vuković 1, Duvnjak 3 (3), Špoljarić, J.Valčić. Izbornik: Lino Červar

Pročitajte i ovo Ilustracija Rat u Europi Poljska bijesni jer je Rusija povrijedila zračni prostor: Varšava traži objašnjenje Moskve Ilustracija Rat u Europi Rusija napala Kijev i Lavov, uzbuna u Poljskoj: ''Ruski projektil je ušao u naš zračni prostor, digli smo avione''

POLJSKA: Szmal, Weiner, Jurasik 11 (1), B.Jurecki, Jachlewski 3 (1), M.Lijewski, Bielecki 6, Tkaczyk 4, Tluczynski, Kuchczynski, Zoltak, Mi.Jurecki, Wleklak, Jaszka, Kuptel, Jurkiewicz, K.Lijewski 3. Izbornik: Bogdan Wenta

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta , Poljska 14 minuta

SEDMERCI: Hrvatska 4 / 5 , Poljska 2 / 2

Aktualni olimpijski pobjednici na najbolji su mogući način otvorili nastup na europskoj smotri u Norveškoj, pobjedom protiv svjetskih doprvaka Poljaka. U čvrstom i neizvjesnom susretu Hrvatska je igrala bolje i sjajnom završnicom slomila je neugodnog suparnika. Junaci u hrvatskoj pobjedi bili su Ivano Balić sa sedam pogodaka i sedam asistencija, te Mirko Alilović sa 19 obrana. Premda se činilo kako Balić neće biti spreman za otvaranje EP-a, najbolji rukometaš na
svijetu ne samo da je nastupio već je bio uvjerljivo najbolji
pojedinac utakmice, što i dokazuje nagrada za igrača utakmice.

Hrvatski izbornik Lino Červar se kockao uvrstivši nespremnog Balića u igru, međutim premda više od mjesec dana nije normalno trenirao, to se nije osjetilo u njegovoj igri.

Hrvatska je daleko bolje otvorila utakmicu i sa dva brza pogotka povela je 2:0. Sve do 18. minute prednost je bila na našoj strani, no tada su Poljaci došli do svog jedinog vodstva u prvom dijelu (9:8). Hrvatska je uzvratila serijom 5:1 i preokrenula rezultat na 13:10, no na poluvrijeme se ipak otišlo bez prednosti (14:14). U nastavku utakmice momčadi su se izmjenjivale u vodstvo sve do rezultata 25:25. Tada su hrvatski rukometaši načinili seriju 5:0 i pobjegli na 30:25 prelomivši utakmicu. Poljacima nije pomogao niti sjajni MariuszJurasik koji je zaključio utakmicu sa 11 pogodaka uz 73 posto šuta.

U dvoboju drugog kola hrvatsku reprezentaciju očekuje susret protiv Češke u petak u 17.15 sati, dok se u drugom dvoboju sastaju Poljska i Slovenija (20.15).