Njemački kup: Pogodak Olića, ispao Schalke

Hrvatski reprezentativac Ivica Olić postigao je pogodak za HSV koji je u osmini finala Njemačkog kupa slavio u gostima kod trećeligaša Rot Weiss Essena (3:0). Olić je postigao treći zgoditak u 55. minuti, a igrao je do 69. minute.

Pobjednik dvoboja Wolfsburg - Schalke odlučen je tek nakon jedanaesteraca, a više sreće i umješnosti imao je domaćin Wolfsburg. Ivan Rakitić je igrao do 68. minute za Schalke.

Prvak Stuttgart prošao je u četvrtfinale iako je skoro izgubio pobjedu nakon vodstva od 3:0 u gostima kod druge momčadi Werdera. Ispao je prvoligaš Arminia i to nakon produžetka kod drugoligaša Carl Zeiss Jene (1:2).

Rezultati osmine finala:

FC Carl Zeiss Jena - Arminia Bielefeld 2:1 (1:1) produžetak
(Steigmaier 81, Simak 116-pen/Wischniarek 41)

Rot-Weiss Essen - Hamburger SV 0:3 (van der Waart 6, Trochowski 52, IVICA OLIĆ 55)

Werder Bremen II - VfB Stuttgart 2:3 (Heider 57, Peitz 71//Gomez 29, 32, 43)

VfL Wolfsburg - FC Schalke 04 5:3 (1:1) penali- (Karimov