Dinamo poražen u Norveškoj

Nogometaši Dinama poraženi su s 2:1 na gostovanju kod norveškog prvaka, Brann Bergena, u susretu 3. kola D skupine Lige UEFA-e.

Iako je hrvatski prvak odigrao izvrsno prvo poluvrijeme, kontra Norvežana u posljednjim sekundama srušila je sve Dinamove planove u večerašnjoj utakmici.

Schildenfeld je dobio crveni karton, a Bjarnarsson je iz jedanaesterca postavio 1:0 za Brann.

Iako brojčano oslabljeni modri su uspjeli izjednačiti već u 49. minuti, preko Vukojevića. No to nije bilo dovoljno. U 72. je za konačnih 2:1 zabio Bakke.

Donekle je dobra vijest pobjeda HSV-a s 3:0 protiv Stade Rennesa, pa su Francuzi sad na korak do ispadanja.

Već u srijedu u Zagreb stižu upravo Olić i HSV.

Pred 7500 gledatelja na stadionu Branna sudio je Bajal iz Rumunjske.

Strijelci: 1:0 Bjarnarsson (45-11m), 1:1 Vukojević (48), 2:1 Bakke (73)

Crveni karton: Schildenfeld (Din, 45).

1. Hamburger SV 2 2 0 0 4:0 6

2. FC Basel 2 1 1 0 1:0 4

3. Brann Bergen 3 1 1 1 3:3 4

3. Dinamo Zagreb 2 0 1 1 1:2 1

5. Stade Rennes 3 0 1 2 1:5 1