NBA: Prvi poraz Bostona

Serija nepobjedivosti Boston Celticsa prekinuta je Orlandu gdje su domaći Magicsi svladali prvu momčad NBA lige sa 104:102.

Boston je u utakmicu ušao sa savršenih 8:0, što je četvrti najbolji start sezone najtrofejnijeg NBA kluba, ali su "Kelti" na Floridi naletjeli na vrlo raspoložene domaćine. Orlando je vodio 17 razlike na poluvremenu i 20 razlike u trećoj, a opet su za pobjedu morali srahovati do zadnje sekunde, kada je najbolji strijelac Celticsa Paul Pierce promašio tricu za pobjedu.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Celebrity svita u Staples Centru Bieber podlegao Rihanninim čarima na All-Star utakmici! Slika nije dostupna EKSKLUZIVNI VIDEO: Prve snimke filma o Draženu i Divcu!

Dwight Howard (24) i Rashard Lewis (22) bili su najbolji kod Orlanda, koji ima drugi skor lige (9:2) i očito ih je novi trener Stan Van Gundy preporodio.Pierce (28), Ray Allen (19) i Kevin Garnett (14, 11 skokova) po prvi su puta ove sezone parket napustili pognute glave.

"Promašili smo previše otvorenih trica, a ja sam možda mogao ići i na dvicu u zadnjem napadu. Nismo savršeni, pa valjda nitko nije mislio da ćemo sezonu završiti sa 82:0", kazao je Pierce.

LA Lakersi su pobijedili Chicago Bullse (106:78), a 28 razlike je najgori poraz Bullsa u povijesti od svojih najvećih suparnika. U kreiranju novog rekorda najbokji strijelac Lakersa Kobe Bryant sudjelovao je samo sa 18 poena, ali je njegovih 10 koševa u trećoj četvrtini bilo presudno za seriju 15:0, kojom su Lakersi osigurali pobjedu.

Utakmicu su za Lakerse zapravo dobile pričuve, momci izvan startne petorke, koji su zabili čak 73 koša, a po prvi puta u
povijesti Lakersa čak pet pričuva je postiglo 10 i više poena. Ben Gordon je sa 20 poena predvodio Bullse (2:7), koji su u užasnoj formi, a razloga za slavlje imao je trener Phil Jackson, koji je protiv Bullsa, ekipe s kojom je osvojio šest naslova prvaka, ima 10 pobjeda i pet poraza.

Golden State Warriorsi su svladali u gostima Toronto Raptorse 106:100 i to zahvaljujući dobitku zadnje četvrtine sa 26:12. Sacramento Kingsi su kod kuće svladali Detroit Pistonse 105:95, a junak susreta bio je Slovenac Beno Udrih sa 23 poena.

3. Portland 4 6 .400 3

4. Minnesota 1 7 .125 5