Liga prvaka: Roma izbacila Real, Schalke Porto

Pobjedi 2:1 na svom Olimpico stadionu prije dva tjedna igrači Rome pridodali su i 2:1 uspjeh na Santiago Bernabeu te se sa ukupnih 4:2 izbacili Real iz najboljih osam. Boljim izvođenjem 11-eraca protiv Porta u četvrfinale se plasirao i njemački Schalke, a nogometaši Chelsea očekivano su izbacili grčki Olympiakos.

Real Madrid - Roma 1:2

Iako je utalmica obilovala prilikama s obje strane, mreže vratara ostale su dugo sačuvane. U 71. minuti Real je ostao bez Pepea, a samo dvije minute kasnije Roma je iskoristila prednost i povela pogotkom Rodriga Taddeija. Nadu Realu u 75. minuti vratio je u kapetan Raul, no za siguran prolaz Rome u 90. minuti pobrinuo se Mirko Vučinić.

Real Madrid: Casillas; Salgado (Torres, 64), Cannavaro, Pepe, Heinze; M. Diarra (Drenthe, 61), Gago, Guti, Julio Baptista (Soldado, 85), Robinho; Raul

Roma: Doni; Cicinho (Panucci, 87), Mexes, Juan, Tonetto; Taddei, De Rossi, Aquilani, Perrotta (Pizarro, 76), Mancini (Vučinić, 65); Totti

Sudac: Vassaras (Grčka)

Porto - Schalke 1:0 (1:4)

Nogometaši Schalkea izbacili su portugalskog prvaka boljim izvođenjem 11-eraca.

Nakon 1:0 za Schalke u prvoj utakmici prije dva tjedna, u uzvratu je Porto slavio istim rezultatom. Lisandro Lopez je u 86. minuti postigao pogodak i time Portu osigurao produžetke u kojima međutim, nije bilo pogodaka pa su o prolazu dalje odlučivali 11-erci.

Prilikom izvođenja 11-eraca, kao i tijekom čitave utakmice, briljirao je vratar Schalkea Manuel Neuer koji je zaustavio udarce Brune Alvesa i Lisandra Lopeza, dok su svi igrači Schalkea bili precizni.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Schalke tek od 111. minute, te je postigao pogodak u raspucavanju s bijele točke.

Domaći su od 81. minute igrali bez isključenog Fariasa.

Porto: Helton; Bosingwa (M. Gonzalez, 54), Fucile, Pedro Emanuel, Bruno Alves; L. Gonzalez, Assuncao, Meireles (Čech, 98); L. Lopez, Sektioui (Farias, 57), Quaresma

Schalke 04: Neuer; Rafinha, Bordon (Hoewedes, 114), Krstajić, Westermann; Grossmueller (Rakitić, 111), Jones, Ernst, Kobiashvili; Hal. Altintop, Kuranyi (Asamoah, 79)

Chelsea - Olympiakos 3:0

Nogometaši Chelseaja na svom su Stamford Bridgeu pobijedili Olympiakos 3:0.  Pogotke su postigli Ballack (5), Lampard (25) i Kalou (48).

Prva utakmica u Pireju završila je 0:0.

Chelsea: Cudicini; Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho, Terry, A. Cole; Ballack, Makelele, Lampard (Essien, 76); J. Cole (Wright-Phillips, 79), Drogba, Kalou (Malouda, 71)

Olympiakos: Nikopolidis; Zewlakow, Julio Cesar, Antzas, Pantos; Ledesma (Belluschi, 54), Torosidis (Šišić, 76), Đorđević (Leonardo, 57), Patsatzoglou, Stoltidis; Kovačević

Sudac: Mejuto Gonzalez (Španjolska)

Inter i Liverpol (0:2) uzvratni susret igraju 11. ožujka.