Kup UEFA: Bayer - Zenit 1-4

Nogometaši ruskog prvaka Zenita iz Sankt Petersburga u prvoj su četvrtfinalnoj utakmici Kupa UEFA kao gosti u BayAreni u Leverkusenu visoko sa 4-1 (1-1) svladali domaći Bayer.

Gosti su poveli pogotkom Aršavina (19), izjednačio je Kiessling (33), da bi u drugom poluvremenu veliku prednost pred uzvrat ruskoj momčadi donijeli Pogrebnjak (52), Anjukov (61) i Denisov (64).

Hrvatski igrač Ivica Križanac igrao je svih 90 minuta za Zenit i dobio je žuti karton.

Uzvrat je za tjedan dana u Sankt Petersburgu.

BAYER: Adler; Castro, M. Friedrich, Haggui, Greško (Sarpei, 66); Schneider (Barbarez, 62), Vidal (Sinkiewicz, 74), Rolfes, Barnetta; Kiessling, Gekas

ZENIT: Malafejev; Anjukov, Širkov, Križanac, Širl; Denisov, Timoščuk, Zirjanov; Aršavin, Pogrebnjak, Fajzulin

SUDAC: Benquerenca (Portugal)