Gradska organizacija SDP-a Sisak oglasila se povodom otkazivanja koncerta Bajage u Sisku. Podsjetimo, nova HDZ-ova vlast u Sisku otkazala je koncert Bajage i Instruktora koji se na sisačkom Korzu trebao održati 4. lipnja povodom proslave Dana grada.
OPASNA SITUACIJA
Užas na istoku Hrvatske: Majka uključila dva uređaja istovremeno, djeca završila u bolnici!
VELIKA RADOST
Beba koja je promijenila statistiku: Rodilište slavi poseban trenutak
Sukob velikih sila
Vučić tvrdi da će uskoro izbiti novi rat: "Reći će da sam drama queen, ali predvidio sam i ovo u Ukrajini"
Grad Sisak naveo je da im je kasa prazna i da nisu u mogućnosti osigurati adekvatne uvjete za nastup i da postoji povećani rizik održavanja.
Istovremeno, koncert Zabranjenog pušenja nisu otkazali. Također 2018. godine Bajaga je imao koncert u Sisku i nikakvih problema, a ni povećanih rizika nije bilo.
SDP sada u priopćenju navodi kako nije točno da u kasi nema novca. Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti.
"Prvih tjedan dana novog gradonačelnika ispunjeno je lažima, a otkazivanje koncerta Bajage zapravo je pokazatelj što Orlić i njegovi suradnici misle o Srbima i o Sisku kao otvorenom gradu.
Orlić se prvo pozivao na povećan rizik i nemogućnost osiguravanja tehničkih uvjeta za održavanje koncerta. Niti postoje povećani rizik jer Bajagin je koncert prije nekoliko godina prošao bez ikakvih problema, niti je tehnički zahtjevno organizirati takav koncert jer se na istoj opremi održava i Zabranjeno pušenje večer prije.
No, nakon napisa u medijima Orlić je izmislio novu laž – da je u gradskoj upravi teško financijsko stanje. Sisak je već godinama financijski stabilan grad bogatog društvenog i zabavnog, koncertnog života koji iz godine u godinu privlače velik broj sugrađana i gostiju iz okolnih gradova.
Dapače, Sisak je grad koji je samostalno izgradio čak dvije sportske dvorane, grad koji je sam isfinancirao obnovu OŠ Ivana Kukuljevića i većinu troška izgradnje Odgojno-obrazovnog kompleksa Galdovo, dakle ima financijskih mogućnosti, samo ako se zna što se radi.
Bajaga i Instruktori - 5
Foto:
F.S./ATAImages/PIXSELL
Na računu je na dan primopredaje bilo 715 tisuća eura, dakle, novca ima. No, bilo bi ga i više da najveća dugovanja prema Gradu nisu državna, ona za obnovu, preko 4 milijuna eura.
Grad je svojim novcem financirao gradnju i rekonstrukciju, a kada je zatražio sredstva od nadležnog ministarstva – nije dobio ugovoreni povrat. Ministarstvo Gradu Sisku za obnovu OŠ Ivana Kukuljevića duguje još prvu isplatu, dakle dulje od godinu i pol, a slično je i s izgradnjom škole u Galdovu te još nekim projektima.
Sve to pokazuje dokle je HDZ spreman i EU izvore financiranja koristiti za političke obračune.
Dakle, Grad Sisak ima novaca i plaće nikada nisu dolazile u pitanje, ali očito je da Orliću treba još poneka laž kako bi prikrio stvarni razlog – HDZ jednostavno ne voli Srbe i srpske izvođače.
A da je tome tako pokazuje i činjenica da su u predizbornoj kampanji širili mržnju spočitavajući 'velik' broj Srba na SDP-ovim listama", navodi SDP u priopćenju.