Ako imate snimke ili fotografije poplavljenih ulica, pošaljite nam ih na moj.report@novatv.hr, ali ni u kojem slučaju ne dovodite sebe u opasnost!
Pročitajte i ovo
Vremenska prognoza
Što nas čeka ovog vikenda? Meteorolog otkrio kakvo je vrijeme pred nama
Vremenska prognoza
Kakvo će vrijeme biti za vikend? Detalje donosi meteorolog Ivan Čačić
Prvi dan rujna počastio nas je prilično niskim temperaturama, ali i obilnom kišom koja otežava promet.
Najniža temperatura jutros u sedam sati izmjerena je na Zvižanu (7 stupnjeva), a tek koji stupanj više u Delnicama (11) te u Bednji i Varaždinu (12 stupnjeva).
Jaki udari vjetra
Dionica autoceste A6 Rijeka-Zagreb između Kikovice i Delnica, u oba smjera, otvorena je samo za osobna vozila, zbog jakog vjetra. Obilazak za ostala vozila je starom cestom kroz Gorski kotar (D3).
Mokri su i skliski kolnici u većem djelu zemlje, upozorava HAK.
Na Krčkom mostu zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp prikolicama i motocikle (I. skupina vozila), a na Jadranskoj magistrali (D8)između Bakara i Senja i Karlobaga i Svete Marije Magdalene dodatno je zabrana za dostavna i vozila s natkrivenim teretnim prostorom (I. i II. skupina vozila).
Jak vjetar usporava vožnju na dionicama autoceste A1 između tunela Sveti Rok i mosta Maslenica, te između Zagreba i Karlovca.
Zbog velike količine vode na kolniku u Zagrebu se Alejom Bologne kod cementare u smjeru centra vozi jednim trakom otežano i u koloni.
Na autocesti A4 Zagreb-Goričan zbog radova se nakon čvora Sveta Helena u smjeru Zagreba vozi u koloni oko 2 km.
Mokri su i skliski kolnici u većem djelu zemlje, vozače upozoravamo da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama.
Jaka kiša otežava promet zagrebačkim ulicama
Iz Zagrebačkog električnog tramvaja (ZET) izvijestili su jutros kako jaka kiša i veće količine vode na kolnicima usporavaju promet na gradskim cestama, a neke su dionice i zatvorene.
Autobusne linije čije trase prolaze zonom podvožnjaka u Gajnicama, prometuju preusmjereno, odnosno skraćeno. Autobusne linije 172 Črnomerec - Zaprešić, 176 Črnomerec - Gornja Bistra i 177 Črnomerec - Poljanica - Gornja Bistra prometuju preusmjereno Samoborskom cestom i Škorpikovom ulicom do zaobilaznice, odnosno čvora u Jareku te dalje na svoje uobičajene trase.
Autobusi linija 123 Črnomerec - Podsusedsko Dolje, 130 Črnomerec - Borčec i 131 Črnomerec - Bizek voze skraćeno do Gajnica. Poteškoća ima i na Servisnoj cesti pa autobusi linija 216 Kvaternikov – trg – Resnik – Ivanja Reka, 225 Sesvete – Resnik – Kozari Bok i 276 Kvaternikov trg – Ivanja Reka - Dumovec voze zaobilazno Slavonskom avenijom. Autobusna linija 140 Mihaljevac – Sljeme privremeno je u prekidu zbog stabla koje se, na Sljemenskoj cesti, srušilo na kolnik.
U tijeku je otklanjanje poteškoća na tim dionicama i očekuje se normalizacija prometa.
Tramvajski promet redovit je na svim linijama, izvijestili su iz ZET-a.
Željeznički promet uglavnom redovit
Željeznički promet u međunarodnom, unutarnjem daljinskom i zagrebačkome gradsko-prigradskom prijevozu jutros je uglavnom redovit, izvijestili su iz Hrvatskih željeznica.
Ljeto na izmaku pamtit ćemo po oborinama: Što nas još čeka?
Zbog radova i zamjenskog prijevoza putnika autobusima tijekom dana moguća su manja kašnjenja na dijelu između kolodvora Ogulin i Skrad na pruzi Zagreb – Rijeka, između kolodvora Novi Marof i Turčin na pruzi Zaprešić – Čakovec.
Manja su kašnjenja moguća i između kolodvora Koprivnica, Drnje, Botovo i Gyekenyes na pruzi državna granica – Botovo – Dugo Selo te na pruzi Vinkovci - Županja između ta dva kolodvora, izvijestili su iz HŽ-a. (i.D. / Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook