"Jučer, pet minuta prije ponoći, uhićeni su otac (27) i majka (24). Kriminalističko istraživanje se nastavlja. Sumnjiči ih se za povrede prava djeteta", rekao nam je Damir Brezić, službenik za odnose s javnošću PU brodsko posavske. U slučaju da dođe do najgoreg, objašnjava, ide se u prekvalifikaciju, teretit će ih se za teško ubojstvo, objasnio je.
Pročitajte i ovo
Oglasili se iz Klaićeve
Dječak stradao od strujnog udara prebačen u Zagreb: "Ozljede su teške, stanje mu je nestabilno"
pao zbog korupcije
USKOK ga je dvaput uhitio, a sada ponovno ulazi u utrku za gradonačelnika: "Dajte mi još koju godinu"
Ozbiljne posljedice
Znanstvenici upozoravaju: Stiže jedan od najjačih El Niña ikad
Detaljno objašnjeno
Osuđeni ratni zločinac Ratko Mladić tražio da ga zbog liječenja puste iz zatvora: Stigla odluka suda
Počelo suđenje
Nakon niza prijetnji dočekao ju na ulici pa pretukao i ubio: "Nisam kriv"
Kako nam je rekao, otac djevojčice već je prije bio prijavljivan i procesuiran za obiteljsko nasilje, prema majci djeteta.
"U srijedu (31. ožujka), policijski službenici Policijske uprave brodsko-posavske zaprimili su dojavu o dolasku djeteta s ozljedama glave i tijela u bolnicu u Novu Gradišku", objavila je brodsko-posavska policija.
U srijedu je djevojčica zaprimljena u novogradišku bolnicu s teškim ozljedama glave. Liječnici su odmah obavijestili policiju, a zatim je hitno prebačena u Klaićevu bolnicu u Zagrebu. Kako doznajemo, još je u teškom stanju.
"Dijete je i dalje vrlo kritično, vitalno ugroženo, uz monitoring svih vitalnih parametara. Ima ozljede mozga i moždanih struktura", rekao nam je u petak ujutro Goran Roić, ravnatelj Klaićeve bolnice.
Zbog težine ozljeda jučer je odmah operirana.
Ozljede su takve, objasnio je, da su slučaj morali prijaviti Centru za socijalnu skrb i MUP-u. Kazao da je da ozljede nisu mogle nastati samo od pada.
"Mi i dalje ne možemo proniknuti u način nastanka ozljeda. Neadekvatni su anamnestički podaci koje smo dobili od bolnice u Novoj Gradiški. Nije iz toga jasno što se dogodilo. Također, problemi očito nisu od unazad samo nekoliko tjedana", govori Roić.
Osim teških ozljeda glave vidi se da je djevojčica duže vrijeme bila zanemarena jer je dobila i svrab.
"Vjerujte, s obzirom na sve ostalo, to je potpuno minorno u svemu ovome", zaključio je Roić.
Osim što ima ozljede mozge, dijete je puno modrica, od kojih su neke starije.
Iz policije su nam potvrdili da je prijava podnesena. Više informacija bit će poznato nakon kriminalističkog istraživanja.
Branko Medunić, ravnatelj Centra za socijalnu skrb Nova Gradiška, potvrdio je jučer kako je dijete bilo smješteno u udomiteljsku obitelj zbog loših uvjeta u biološkoj obitelji, a krajem prošle godine vraćeno je biološkoj obitelji.