"Iako mislimo da ovaj potez nije konstruktivan i žalimo zbog njega, nema trgovinskog rata između Rusije i EU-a", rekao je Putin novinarima na sastanku na vrhu Azijsko-pacifičke gospodarske suradnje (APEC).
>> Gazprom neće prekinuti isporuku plina zbog istrage EU-a
Europska komisija istragu je počela u utorak istragu zbog sumnje da Gazprom, koji je u 50-postotnom vlasništvu ruske države, sprječava slobodan protok plina diljem zemalja EU-a te nameće nepoštene cijene svojim kupcima vezivanjem cijena plina za cijene nafte. Posebice se to odnosi na istok Europe, Poljsku, Češku, Slovačku, Mađarsku, Bugarsku, Litvu, Latviju i Estoniju koje u mnogome ovise o ruskoj opskrbi energentima.
Iz Gazproma, koji zarađuje oko 99 milijarda američkih dolara od prodaje plina europskim državama, tvrde da su se pridržavali svih zakona, poslujući u EU-u i drugdje. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook
-
12 točaka
Proširena istraga protiv BBB-ovaca: Sumnjiči ih se za novo kazneno djelo, kazne bi mogle biti ogromne
-
napad Hamasa 7. listopada
UZNEMIRUJUĆI SADRŽAJ Snimke zlostavljanja i sakaćenja: "Silovao ju je, a onda joj pucao u glavu i ejakulirao. Odrezali su joj grudi i bacali ih okolo"
-
Strava u autoservisu
FOTO Detalji eksplozije u Varaždinu: Tri osobe završile u bolnici, opečen i učenik (15), bio je na praksi